Zo Slovenska

Železnice obmedzia prevádzku IC vlakov, mení sa aj doprava do Česka

Záujem o cestovanie vlakov poklesov, spoje sa preto menia. Obmedzenia sa dotknú aj dopravy do susednej Českej republiky.

Ilustračný obrázok k článku Železnice obmedzia prevádzku IC vlakov, mení sa aj doprava do Česka
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pre veľký pokles mobility Slovákov, ktorý súvisí s opatreniami na zamedzenie šírenia nového koronavírusu, dočasne obmedzí prevádzku vlakov InterCity (IC) a optimalizuje dopravu do Českej republiky. Informoval o tom hovorca dopravcu Tomáš Kováč.

Rušia sa niektoré spoje

Od utorka (3. 11.) spoločnosť ruší prevádzku vlakov IC 44 (odchod o 7.11 h zo stanice Košice – príchod o 12.08 h na stanicu Bratislava-Nové Mesto), IC 45 (odchod o 15.52 h zo stanice Bratislava-Nové Mesto – príchod do Košíc o 20.42 h), IC 523 (odchod z bratislavskej hlavnej stanice o 11.59 h – príchod do Košíc o 16.48 h) a IC 523 (odchod z Košíc o 17.12 h – príchod do Bratislavy o 22.00 h).

„Cestujúci majú, samozrejme, naďalej možnosť využívať rýchliky 6×x, ktoré chodia v pravidelných dvojhodinových intervaloch, prípadne rýchliky 8×x tzv. južnou trasou,“ poznamenal hovorca s tým, že dopravca bude naďalej sledovať vývoj situácie a je pripravený pružne reagovať na akékoľvek zmeny.

Obmedzenia sa dotknú aj dopravy do susednej Českej republiky.

Peniaze vrátia

Od stredy (4. 11.) budú vlaky Ex 141 Žilina – Praha hlavní nádraží a Ex 142 Praha hlavní nádraží – Žilina vedené len na slovenskom úseku, čiže zo Žiliny do Čadce a späť. Rovnako obmedzené budú aj vlaky Ex 144 a Ex 145.

Zmena sa dotkne aj rýchlikov R 340 a R 341 – takisto pôjdu len po Čadcu. Vlaky SC 242 a SC 243 nebudú premávať vôbec. Spoje EN 442 a EN 443 budú cestujúcich voziť len na úseku Humenné – Žilina a späť.

„Cestovné doklady na zrušené vlakové spoje budú nahradené cestujúcim v plnej hodnote bez sankcie za vrátenie,“ uzavrel hovorca.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM