han Krimi

Žiadne ČAKANIE sa nekonalo! NAKA už vyšetruje nechutné vyhrážky voči redaktorke RTVS

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala trestné stíhanie vo veci vyhrážok voči redaktorke RTVS.

Ilustračný obrázok k článku Žiadne ČAKANIE sa nekonalo! NAKA už vyšetruje nechutné vyhrážky voči redaktorke RTVS
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Vec vyšetruje ako trestný čin nebezpečného vyhrážania. „V tejto chvíli nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla.

Mučenie aj znásilnenie

RTVS informovala, že moderátorke Sobotných dialógov Marte Jančkárovej sa neznáme osoby vyhrážajú mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením či ublížením jej rodinným príslušníkom. Avizovala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

K výhražným e-mailom a telefonátu došlo podľa RTVS po minulotýždňovej relácii Sobotné dialógy, ktorej hostkou bola prezidentka SR Zuzana Čaputová a po relácii odvysielanej 25. februára, do ktorej sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru-SD Ľuboš Blaha, čo RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla.

Telerozhlas upozornil politických predstaviteľov strán na možnú súvislosť týchto výhražných e-mailov so zvyšujúcou sa agresivitou komunikácie vo verejnom priestore a šírením nenávisti voči novinárom.

Ďalšie aktuálne témy

AKTUÁLNE: NAKA KONÁ V PRÍPADE VYHRÁŽOK REDAKTORKE RTVS Vo veci vyhrážok, ktoré boli smerované voči redaktorke RTVS...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Sunday, February 26, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM