Webnoviny - Svet

Žilina bude v sobotu patriť mladým umelcom

WEBNOVINY.SK

Žilinská radnica chce oživiť centrum mesta, hlavne Hlinkove námestie (na snímke) a priľahlé uličky. Foto: SITA/Černeková Ľubomíra ŽILINA 3. septembra (WEBNOVINY) – Sobotné popoludnie bude Mariánske námestie, Farské schody a mestské divadlo v Žiline patriť mladým umelcom. V rámci druhého ročníka všestranne zameraného umeleckého festivalu Mladí v meste 2010 sa predstavia mladí hudobníci, divadelníci, tanečníci, fotografi či maliari. „Chceme dať priestor mladým amatérskym autorom, ašpirujúcim umelcom a práve vychádzajúcim talentom na prezentáciu ich tvorby na verejnosti, pred širokým publikom.

Chceme vytiahnuť umenie mladých ľudí z garáží a šuplíkov na žilinské námestia a možno práve v sobotu objavíme, aké talenty sa schovávajú medzi našimi mladými priateľmi či spolužiakmi,“ povedal Martin Kapitulík z Občiansko-demokratickej mládeže, ktorá spolu s mestom podujatie organizuje.

Na hudobnom pódiu na Mariánskom námestí sa popoludní predstaví estráda mladých hudobných kapiel a sólo interpretov. V mestskom divadle v priebehu dňa vystúpia študentské divadelné a tanečné zoskupenia a o 16:00 sa uskutoční diskusia na tému „Umenie a politika: nonsens alebo realita?“. Počas celého podujatia budú na Farských schodoch, v areáli okolo Farského kostola a na Mariánskom námestí, vystavené diela mladých fotografov, maliarov a grafikov. Vyvrcholením celej akcie bude večerný koncert kapiel Chiméra a Puding pani Elvisovej a predstavenie známych improvizátorov 3T- Tri tvorivé tvory.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM