Webnoviny - Svet

Žilina sa pokúsi Francúzom zhodiť hrebienok

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Tomáš SomrŽILINA 3. novembra (WEBNOVINY) – V doterajších šiestich zápasoch v F-skupine futbalovej Ligy majstrov bol zakaždým známy víťaz a vždy ním bolo mužstvo, ktoré strelilo prvý gól.

Pokračovanie tejto zaujímavej štatistiky by si pred stredajším domácim súbojom proti Olympique Marseille želal aj tréner päťnásobného slovenského majstra MŠK Žilina Pavel Hapal. „Samozrejme, že nechcem, aby bola zajtra remíza. Ak strelíme ten prvý gól my, budem rád, ak bude táto séria pokračovať,“ uviedol Pavel Hapal na utorkovej tlačovej besede s francúzskymi a slovenskými novinármi.

Nováčik zo Žiliny v doterajších troch svojich vystúpeniach v Lige šampiónov 2010/2011 nebodoval a strelil len jeden gól. Zápas číslo štyri bude špecifický v tom, že Žilinčania v ňom už musia zabodovať. Teda ak si chcú udržať reálnu šancu aspoň na tretie miesto v skupine a postup do jarnej fázy Európskej ligy UEFA. Olympique Marseille je relatívne výhodný súper na prvé body pre Žilinu. Minimálne z dôvodu, že pred dvoma týždňami Hapalovi zverenci prehrali na Stade Vélodrome len 0:1 v zápase, v ktorom neboli horším mužstvom a najmä v druhom polčase predviedli solídny výkon.

„Futbal je krásny aj tým, že v ňom existujú prekvapenia. Matematicky je stále možné, že sa dostaneme v našej skupine aj na druhé miesto a my urobíme všetko pre víťazstvá v ďalších zápasoch,“ povedal pred zástupcami médií Pavel Hapal a neskôr svoje slová rozmenil na drobné: „Do najbližšieho duelu nesmieme ísť s vedomím, že Marseille je veľkoklub a my nie. My myslíme na víťazstvo, nič iné nám v našej situácii ani nezostáva. Vy z médií, ktorí ste videli súboj v Marseille, ste zrejme nadobudli pocit, že je to súper, s ktorým sa dá bodovať. Ja si myslím to isté, urobíme pre to maximum. Verte však, nebude to jednoduché.“

Hapal musel niekoľkokrát odpovedať aj na otázky týkajúce sa nie najpresvedčivej­šieho výkonu maďarského rozhodcu Istvána Vada, ktorý v Marseille pred dvoma týždňami odviedol niečo navyše v prospech domáceho tímu. Konkrétna otázka znela, či si nemyslí, že podobné to bude aj v stredu pod Dubňom so Švédom Stefanom Johannessonom, ktorý si rovnako ako predtým Vad „odbije“ svoju súťažnú premiéru v Lige majstrov. „Táto téma nie je u nás na programe dňa. Hlavnému rozhodcovi želám, nech mu zápas vyjde. A nech máme všetci pekné spomienky, myslím pekné spomienky najmä na zápas,“ povedal s dávkou nadhľadu Hapal.

Podľa kapitána žilinského tímu Róberta Ježa nadišiel čas, keď treba v Lige majstrov konečne zabodovať. „Ak zajtra nevyhráme, nebudeme môcť pomýšľať na tretiu priečku v skupine, ale tlak nie je väčší ako pred ostatnými zápasmi. Tak by som to nepovedal. Máme ale určite väčšie očakávania. Najmä po prvom stretnutí v Marseille, ktorý nám herne celkom vyšiel. Škoda len toho výsledku,“ uviedol Róbert Jež. Vo svojich myšlienkach sa krátko vrátil niekoľko týždňov naspäť, keď Žilinčanom vyžrebovali za súperov samé veľké európske mená – FC Chelsea, Spartak Moskva a Olympique Marseille. „Už po vyžrebovaní tejto skupiny sme si hovorili, že chceme získať nejaký ten bodík. Bolo by fajn, keby to prišlo už zajtra,“ dodal odhodlane Jež.

Duel medzi MŠK Žilina a Olympique Marseille má na štadióne pod Dubňom výkop v tradičnom „pohárovom“ čase o 20.45 h a z pozície hlavného arbitra ho povedie Švéd Stefan Johannesson.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM