Webnoviny - Svet

Zisk z Hodiny deťom si rozdelí 76 organizácií

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Nadácia pre deti Slovenska (NDS) pošle finančné prostriedky z 11. ročníka Grantového programu Hodina deťom 76 projektom zo 161 žiadateľov. Hrubý výnos bol viac ako 307-tisíc eur, po odrátaní nákladov na zbierku predstavuje čistý zisk vyše 266-tisíc eur. Na západné Slovensko pošle nadácia devätnástim projektom dokopy 88 673 eur, rovnakú sumu si rozdelia aj tridsiati žiadatelia na strednom Slovensku a 27 uchádzači o grant na východnom Slovensku. „Snažili sme sa dodržať proporčné rozdelenie, princíp regionálnej solidarity, napriek tomu nie odvšadiaľ prišiel rovnaký počet žiadostí,“ uviedla na dnešnej tlačovej besede výkonná riaditeľka NDS Lucia Štasselová. Podľa nej je Bratislava voči ostatným regiónom konštantne hendikepovaná, pretože do grantového programu posiela najviac projektov a s najvyššou kvalitou. „Naša predstava je však taká, aby aj do regiónov išiel podobný balík ako do západnej časti krajiny,“ odôvodnila rozdelenie Štasselová.

Na zozname úspešných uchádzačov, ktorí získali podporu v 11. ročníku, sú okrem iných Klub Detskej Nádeje, Haliganda, Sosna, Pomoc ohrozeným deťom, Odyseus, Slovenský skauting a ďalšie občianske, cirkevné, neziskové, príspevkové, rozpočtové i samosprávne združenia. Jedenásty ročník Hodiny deťom vyhlásila Nadácia pre deti Slovenska 24. novembra 2009, trval do stredy 31. marca tohto roka. Následne sa 1. apríla začal 12. ročník zbierky. Žiadosti o granty, boli zamerané na štyri nové programové oblasti: Nielen mať – vedomie vlastnej hodnoty a dôstojnosti (52 žiadostí), Keď sú deti iné – rešpekt k rôznorodosti (14 žiadostí), Riešme veci spolu – participácia detí (23 žiadostí), Keď dieťa potrebuje okamžitú pomoc – predchádzanie a riešenie krízových situácií detí (72 žiadostí). Najviac, 47 žiadostí o granty, prišlo z Bratislavského kraja a najmenej, sedem, z Trenčianske­ho kraja.

Hodina deťom je celoročná verejná finančná zbierka, ktorú organizuje Nadácia pre deti Slovenska. Prostredníctvom zbierky poukazuje na ich potreby, podporuje organizácie, ktoré pracujú na zlepšení života detí a mládeže. Od svojho vzniku Hodina deťom cez svoj Grantový program rozdelila 3 583 528 eur (107 957 399 Sk) medzi 1 333 projektov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM