Zo Slovenska

Životná situácia mnohých sa ZHORŠILA: Slováci ukázali srdce a pomohli núdznym

Aj takto sa dá ukázať spolupatričnosť. Slováci cez portál ĽudiaĽuďom.sk poslali vlani núdznym vyše 3,1 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Životná situácia mnohých sa ZHORŠILA: Slováci ukázali srdce a pomohli núdznym
Zdroj: pixabay.com

Aj v uplynulom roku 2021 ukázali Slováci svoju spolupatričnosť, keď cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk poslali núdznym 3 149 565 eur. Aj na darcovstve sa odrazil už druhý pandemický rok a zhoršujúca sa ekonomická situácia mnohých ľudí. Informovala o tom Katarína Valčeková z neziskovej organizácie Ľudia ľudom.

Jubilejný rok

„Na ĽudiaĽuďom.sk sme na jednej strane zaregistrovali pokles darov najmä v obdobiach lockdownov, na strane druhej aj nárast žiadostí o pomoc. Životná situácia mnohých Slovákov sa tento rok zmenila a zhoršila, preto sme v tejto dobe obzvlášť vďační za každý jeden dar," povedal riaditeľ neziskovej organizácie Roland Kyška.

Rok 2021 bol pre organizáciu jubilejným. „Bol to práve portál ĽudiaĽuďom.sk, ktorý pred desiatimi rokmi na Slovensku doslova spustil revolúciu vo vnímaní on-line darcovstva. Efektívne a absolútne transparentne fungujúci systém si za desať rokov získal dôveru viac ako 217 000 darcov ochotných nezištne pomôcť konkrétnym ľuďom, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii," povedal Kyška.

Viac správ zo Slovenska

Veľká nádej

Riaditeľ neziskovej organizácie poznamenal, že až 70 000 darcov sa na darcovský portál vracia pravidelne. Od začiatku fungovania do konca roku 2021 sa prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk podarilo sprostredkovať pomoc vo výške viac ako 16 miliónov eur.

„Príjemcami pomoci na ĽuďiaĽuďom.sk sú často ťažko choré deti a dospelí. Na Slovensku dostupné a poisťovňami preplácané zákroky a terapie vyčerpali, no existujúca liečba v zahraničí je pre nich, žiaľ, finančne nedostupná. Pomoc od darcov cez ĽudiaĽuďom.sk pre nich znamená veľkú nádej a často jedinú možnosť na zlepšenie svojej ťažkej situácie," vysvetlil Kyška.

Príjemcami pomoci sú však aj ľudia, ktorí finančné prostriedky potrebujú na rozbehnutie zaujímavého nápadu, či organizácie, venujúce sa verejnoprospešným aktivitám. Doteraz bolo na na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk publikovaných takmer 7 000 výziev.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM