Zúfalá žena sa ZRÚTILA na letisku: Nemohla letieť! Jej malá taška bola pre Ryanair "veľká"
Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair je často kritizovaná za extrémne tvrdé a nekompromisné kroky voči cestujúcim. Zamestnanci im doslova na milimetre merajú batožinu či kolieska na kufroch. Teraz spoločnosť čelí ďalšej kritike.
Dramatické zábery z letiska v Sofii v Bulharsku zachytávajú uplakanú ženu, ktorá v zúfalstve klesla na kolená pred odletovou bránou letiska.
Nepustili ju do lietadla
Prosila bezpečnostnú službu, aby ju pustili do lietadla, ktorým mala odletieť do Viedne cez nízkonákladový Ryanair. K incidentu údajne došlo vo štvrtok 24. júla, informuje o prípade Daily Mail.
A o čo išlo? Zamestnanci Ryanair jednej z cestujúcich bránili nastúpiť do lietadla, pretože jej príručná batožina bola vraj „príliš veľká“ a nezodpovedala rozmerom.
Žena však tvrdila, a vidieť to aj na videu, že jej malá batožina sa zmestila do meracieho rámu. To viedlo k slovnej hádke a ostrej výmene názorov s personálom pri odletovej bráne. Pracovníci trvali na tom, že pre nadrozmernú batožinu jej nebude umožnené nastúpiť na let.
Podľa Ryanairu si cestujúca zakúpila lístok tzv. „Basic Fare“, ktorý povoľuje len malú osobnú tašku resp. kabelku s rozmermi 40×20×25 cm, ktorá sa musí zmestiť pod sedadlo pred ňou.
Vraj bola väčšia
Spoločnosť uviedla, že ženina taška presahovala povolenú veľkosť a mala na výber: Buď zaplatenie štandardného poplatku za batožinu pri bráne, alebo neodletenie. Žena vraj zaplatiť odmietla a údajne sa stala „agresívnou“ voči personálu, čo viedlo k odopretiu nástupu.
Nikolay Stefanov, ktorý bol svedkom šokujúcej udalosti a natočil videozáznam, uviedol, že situácia sa potom „rýchlo vyhrotila“.
„Prosila nás, aby sme neodchádzali, ale vyhrážali sa nám, že celý let bude zrušený, ak nenastúpime do autobusu, takže sa cestujúci zľakli a odišli.“
Video vyvolalo búrlivé reakcie a prítomní hovoria o krutosti zamestnancov, ktorí namiesto riešenia problému tak banálnu vec vyhrotili. Neodletel ani cestujúci, ktorý s incidentom nič nemal, stál za ženou a nedovolili otvoriť dvere nielen jej, ani jemu.
Ozval sa aj bulharský vicepremiér a minister dopravy, Grozdan Karadjov. Správanie zamestnancov letiska označil za „škandalózne“ a nariadil okamžitú kontrolu bezpečnostných kamier, informoval bulharský spravodajský web Fatki.bg.
Karadžkov tiež vyhlásil, že hlavný prevádzkovateľ pozemných služieb dostal „najvyššiu pokutu“ spolu s „ústnym varovaním“, že v prípade podobnej situácie v budúcnosti mu môže byť odobratá licencia.
Ryanair in combination with Gold air at Airport Sofia Искам да внеса една важна корекция и допълнение в ситуацията -...
Posted by Nikolay Stefanov on Thursday, July 24, 2025