Webnoviny - Svet

Zuzulová na štarte 1. kola v Levi s číslom 27

WEBNOVINY.SK

Veronika ZuzulováFoto: SITA, AP LEVI 12. novembra (WEBNOVINY) – V sobotňajšom úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo fínskom Levi sa predstaví 75 pretekárok vrátane Sloveniek Veroniky Zuzulovej a Jany Gantnerovej. Skúsenejšia Zuzulová bude mať na štarte 1. kola číslo 27 a Gantnerová číslo 67. Obe Slovenky sa pokúsia prebojovať do 2. kola medzi tridsať najlepších.

Štartovné čísla sa prideľovali na verejnom žrebovaní na základe aktuálneho svetového renkingu v slalome, kde 26-ročnej Zuzulovej patrí 29. pozícia. Vlani sa dlhodobo najúspešnejšej slovenskej zjazdárke v Levi nedarilo, keď obsadila 37. miesto a nepostúpila do 2. kola medzi 30 najlepších. Rok predtým však skončila na 5. mieste a v dávnejšej minulosti bola v otváracom slalome sezóny aj deviata a pätnásta. Dvadsaťjedenročná Gantnerová, ktorá má zatiaľ minimum skúseností z pretekov Svetového pohára, sa nachádza až v druhej stovke. V Levi štartuje aj na základe toho, že V. Zuzulová vyjazdila v ženskej kategórii dve miesta pre Slovensko v pretekoch Svetového pohára.

Prvé kolo ženského slalomu je na programe v sobotu o 10.00 h SEČ. S jednotkou sa vydá na trať Čiernej zjazdovky Slovinka Tina Mazeová, s dvojkou Rakúšanka Marlies Schildová a s trojkou Češka Šárka Záhrobská. Obhajkyňa celkového prvenstva vo Svetovom pohári v slalome Nemka Maria Rieschová vyštartuje s päťkou. Druhé kolo príde na rad o 13.00 h. V nedeľu budú mať svoj prvý slalom sezóny 2010/11 na programe aj muži a na trati by nemal chýbať aj jediný Slovák Adam Žampa.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM