MI Ako ušetriť

Ako sa voziť aj bez auta? Nové služby ponúkajú skvelé možnosti

Kúpa a prevádzka auta je drahá záležitosť a s rastúcimi cenami benzínu sa stáva čoraz nákladnejšou. Našli sme pre vás možnosti, ako výrazne ušetriť.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa voziť aj bez auta? Nové služby ponúkajú skvelé možnosti
Zdroj: TASR/František Iván

Moderný životný štýl sa čoraz viac odkláňa od vlastníctva osobného auta – je to drahé, neekologické a neefektívne.

Takmer každý motorista má svoje auto väčšinu dňa zaparkované a šoféruje len ráno a večer, prípadne cez víkendy a na dovolenky. Preto pribúdajú služby zdieľaného využívania áut, ako je car sharing. Možno by vám však viac vyhovoval jednoduchší model.

Jazdite a požičiavajte

Ak si chcete požičať auto na dovolenku, môžete osloviť klasickú autopožičovňu, alebo využiť službu HoppyGo. V tomto prípade sa musíte najprv zaregistrovať na stránke HoppyGo. Následne si môžete vybrať z množstva súkromných áut také, ktoré vám práve vyhovuje a následne si dohodnete s majiteľom miesto prebratia auta.

Ceny za jeden deň požičania auta sa pohybujú od 25 eur za Fiat Punto do 100 eur za Audi A6 Avant. Čím viac dní, tým je sadzba za jeden deň nižšia.

Ak si prenajímate vozidlo na menej ako mesiac, denne môžete najazdiť 200 km. Ak chcete prejsť viac, doplatíte poplatok. Výhodou je, že každý prenájom je poistený pre prípad nehody alebo krádeže.

Cez túto službu však môžete aj priamo zarábať, ak do systému zaregistrujete svoje vlastné auto a budete ho prenajímať iným vodičom. Samozrejme, treba rátať s rýchlejším opotrebovaním auta, ale ak ste naozaj len príležitostný šofér a väčšinu času vaše auto stojí, morálnemu opotrebovaniu by ste sa aj tak nevyhli.

Využívať auto však môže byť ešte lacnejšie… Článok pokračuje na druhej strane

Ako sa brániť zdražovaniu?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM