Aktualizované han Krimi

AKTUÁLNE z východu Slovenska: Prokurátor chce pre 18-ročného obvineného z vraždy VÄZENIE!

Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Košice podal návrh na väzobné stíhanie 18-ročného V. H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach.

Ilustračný obrázok k článku AKTUÁLNE z východu Slovenska: Prokurátor chce pre 18-ročného obvineného z vraždy VÄZENIE!
Zdroj: Pixabay/Daniel Bone

AKTUALIZOVANÉ: Osemnásťročného Valentína H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach, vzali do väzby. Vo štvrtok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice II. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa súdu Anna Pančurová, rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd v Košiciach.

Chcel ujsť

Stotožnil sa tak s podnetom policajného vyšetrovateľa. Okrem útekovej však navrhuje aj preventívnu väzbu. O vzatí do väzby bude Okresný súd Košice II rozhodovať vo štvrtok popoludní. Pre TASR to uviedla hovorkyňa KP Košice Jarmila Janová.

Za podstatný dôvod takzvanej útekovej väzby považuje to, že muž sa po spáchaní skutku snažil ujsť do Česka. Poukazuje aj na hrozbu vysokého trestu.

„Pokiaľ ide o dôvody takzvanej preventívnej väzby, obvinený sa skutku dopustil mimoriadne brutálnym, surovým a zavrhnutiahodným spôsobom, čo umocňuje obavu z jeho nekontrolovateľného a mimoriadne agresívneho správania, najmä po požití alkoholických nápojov,“ dodala.

Janová pripomenula, že obvinený je nezamestnaný, bez akéhokoľvek príjmu a nevlastní žiaden majetok. „Reálne teda existuje dôvodná obava, že páchaním trestnej činnosti by si aj v budúcnosti zabezpečoval finančné prostriedky na svoje živobytie,“ vysvetlila.

Z doterajšieho vyšetrovania zároveň vyplýva, že pred vraždou konzumoval alkoholické nápoje a prenasledoval aj inú ženu, ktorej sa však podarilo ukryť.

Detaily vraždy

K vražde v Michalovciach, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok (1. 1.). Obvinený ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. V. H. čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Viac k tejto TÉME:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM