Aktualizované Lucia Lauková Šport Ostatné športy

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová vyhrala 5. kolo Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

Ilustračný obrázok k článku Anastasia Kuzminová vyhrala šprint Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu, FOTO
28

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km 5. kola Svetového pohára a pripísala si na konto druhý triumf v sezóne.

V bavorskom Ruhpoldingu predviedla perfektnú streľbu i tradične rýchle nohy, v cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s.

Kuzminová si vybojovala premiérové víťazstvo v prebiehajúcom ročníku SP pred Vianocami v Novom Meste na Morave, keď sa presadila v pretekoch s hromadným štartom, teraz pridala druhé v šprinte. Celkovo ich má v kariére na konte pätnásť.

Tridsaťštyriročná slovenská reprezentantka vybehla na trať s číslom 24. V ideálnych poveternostných podmienkach utvorila po prvej streleckej položke najlepší čas najprv Anais Chevalierová, ktorú onedlho vystriedala Vittozziová. Kuzminová dobehla na ležku s najlepším časom a po rýchlej a presnej streľbe ju opustila takisto ako prvá s náskokom 6,1 s pred Taliankou. Vedúcu pozíciu už z rúk do konca pretekov nepustila. Aj na stojke ukázala pevnú ruku, len pred posledným výstrelom sa dlhšie nadýchla. V zostávajúcich kilometroch si strážila pozíciu a do cieľa prišla s náskokom 11,5 s pred Vittozziovou.

Z ďalších mali dobre rozbehnuté preteky Nórka Marte Olsbu Roeiselandová i Talianka Dorothea Wiererová, no o pódium ich pripravila zhodne jedna chyba. Tú urobila aj ďalšia Slovenka na štarte Paulína Fialková, ktorá minula tretí terč na ležke, stopercentné to nebolo ani bežecky a obsadila 14. miesto so stratou 1:03,0 min na svoju krajanku.

Výsledky:

šprint na 7,5 km: 1. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) 19:15,11 min (0 tr. okruhov), 2. Lisa Vittozziová (Tal.) +11,5 s (0), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +29,1 (0), 4. Marte Olsbu Röiselandová (Nór.) +30,6 (0), 5. Anias Bescondová (Fr.) +32,5 (0), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +40,2 (1), 7. Anais Chevalierová a Justine Braisazová (obe Fr.) obe +46,1 (0), 9. Laura Dahlmeierová (Nem.) +47,7 (0), 10. Franziska Preussová (Nem.) +50,8 (1), … 14. Paulína FIALKOVÁ +1:03,0 (1), 62. Ivona FIALKOVÁ +2:22,5 (3), 91. Terézia POLIAKOVÁ (SR) +3:22,4 (2)