Ilustračný obrázok k článku Beštiálne praktiky v domove pre seniorov. Bitky, hladovanie a výkaly v ústach
17
Galéria

Beštiálne praktiky v domove pre seniorov. Bitky, hladovanie a výkaly v ústach

Strašné obvinenia! V zariadení pre seniorov v Prievidzi sa mali k starčekom správať naozaj príšerne. Klienti prirovnávajú domov ku koncentráku.

Eva Sládková Správy Krimi Zo Slovenska
Eva Sládková Správy Krimi Zo Slovenska

Beštiálne praktiky v domove pre seniorov. Bitky, hladovanie a výkaly v ústach

Strašné obvinenia! V zariadení pre seniorov v Prievidzi sa mali k starčekom správať naozaj príšerne. Klienti prirovnávajú domov ku koncentráku.

Ilustračný obrázok k článku Beštiálne praktiky v domove pre seniorov. Bitky, hladovanie a výkaly v ústach
17
Galéria

Na stránke Kto nám vládne v Prievidzi sa objavili šokujúce obvinenia. Sanitárka mala udrieť 85-ročnú babičku. To však nie je všetko. Starčekom tam údajne dokonca pchajú výkaly z plienok do úst! Obvinenie o exkrementoch sa nám nepodarilo overiť, zatiaľ je to len udanie anonyma, ktorý sa nechce odhaliť, ale už je isté, že v domove pre seniorov na Ulici Martina Rázusa niečo nie je v poriadku.

Bitka

„Pred tromi týždňami došlo v zariadení pre seniorov na ulici M. Rázusa k neuveriteľnému incidentu. Sanitárka zbila 85-ročnú starenku, o ktorú sa má starať. Náhodným svedkom incidentu bola jej vnučka. Nachytala sanitárku ako udrela jej babičku Vilmušku. Okamžite o tom informovala riaditeľa zariadenia Richarda Fodora. Ten sa, namiesto rázneho riešenia, snaží zamiesť škandál pod koberec. Sanitárka tam veselo pracuje aj naďalej,“ píše sa v obvinení.

Stránka informuje, že na riaditeľa bolo podané trestné oznámenie. Oslovili sme teda aj riaditeľa Richarda Fodora a zástupcov mesta, pod ktoré zariadenie patrí. Napokon, stránka vyzýva priamo primátorku Katarínu Macháčkovú, aby urýchlene konala. Obvinenie je podľa riaditeľa a samosprávy pravdivé len čiastočne. Incident sa skutočne stal, ale ostatné je vraj lož.

Sanitárka mimo služby

„Prípad, ktorý sa stal vo februári 2020 a týkal sa nevhodného zaobchádzania s klientom, bol riadne prešetrený a so zamestnankyňou zariadenia bol okamžite ukončený pracovný pomer,“ napísal nám hovorca mesta Michal Ďureje s tým, že po ohlásení prípadu sa ihneď začalo konať. Dokonca sa ukázalo, že obvinená sanitárka nie je tá, ktorá babičku zbila.

Mesto si samo trochu protirečí. V ďalšom odseku je už niečo iné, nie výpoveď.

„Následne sme vlastným šetrením identifikovali pravdepodobnú opatrovateľku, ktorá sa mohla skutku dopustiť. Predmetná opatrovateľka bola v čase prešetrovania prípadu PN a do práce nastúpila až 1. apríla. Okamžite po jej nástupe do práce bol vykonaný pohovor s riaditeľom zariadenia, výsledkom ktorého bolo z jej strany popretie akéhokoľvek nevhodného správania. Do dôsledného prešetrenia prípadu bude zamestnankyňa mimo pracovnej služby,“ dodáva Michal Ďureje.

V diskusii na stránke Kto nám vládne v Prievidzi sa pod statusmi objavili aj ďalšie príšerné obvinenia.

Nehumánne

„Každý, kto tam robí vie, čo sa tam deje. A nepovedia, lebo sami sa podieľajú na fackovaní a zlom zaobchádzaní so staršími ľuďmi,“ píše Tatiana.

„Vonku mínus 10 a dvere od ulice otvorené. Pri nich prezliekajú dochcaného deda, mokrého, aby ho každý očumoval,“ pridáva šokujúco Janko.

„Aj ja som tam mala svokru, prišla tam po vlastných a za 3 týždne ju odviezla sanitka do nemocnice dehydrovanú, s vysokým cukrom. Po mesiaci v nemocnici zomrela,“ smúti Zuzana.

Viacerých z týchto diskutujúcich sme sa snažili kontaktovať, aby nám pravosť svojich slov potvrdili, prípadne povedali viac informácií, no márne.

Bez komentára

Anonymné obvinenia na sieti mesto nechce komentovať. „Ak je niekto nespokojný s konaním personálu v zariadení, vždy odporúčame veci riešiť riadne, cez sťažnosť adresovanú vedeniu zariadenia, vedeniu mesta, alebo sa obrátiť na políciu, a nie cez anonymné stránky na sociálnej sieti,“ odkázal hovorca Michal Ďureje.

Antikampaň?

Pravdou je, že okrem facky sa zatiaľ nič iné nepotvrdilo. A oslovení diskutéri, ako ani ľudia za stránkou Kto nám vládne v Prievidzi, sa nám zatiaľ neodhalili. Podľa samosprávy ide o účelovú antikampaň.

„Na záver a pre objektivitu uvádzame, že tieto prípady sa značne skresľujú. Zdrojom informácií, ktoré sa šíria na sociálnej sieti sú nenávistné anonymné stránky, ktoré dlhodobo útočia na mesto Prievidza a jeho predstaviteľov. Žiaľ, aj v tomto prípade informácie skresľujú, nafukujú a prezentujú udalosti inak, ako sa v skutočnosti stali,“ píše mesto v oficiálnom stanovisku.

Vyjadrenie diskutujúcich, ktorí tvrdia, že majú s týmto domovom skúsenosti, nájdete v galérii.

Svedectvá o situácii v domove pre seniorov v Prievidze
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín