Kultúra

Bezplatný vstup do múzeí a galérií ministerstvo zruší

Bezplatný vstup do múzeí a galérií v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry (MK) SR každú prvú nedeľu v mesiaci sa ruší.

Ilustračný obrázok k článku Bezplatný vstup do múzeí a galérií ministerstvo zruší
Zdroj: TASR

Rozhodol o tom rezort v súvislosti s ekonomickým dosahom pandémie nového koronavírusu.

Týka sa to aj všetkých 18 špecializovaných múzeí Slovenského národného múzea (SNM), ktoré od 6. do 12. mája postupne znovuotvorili pre verejnosť svoje výstavy, expozície a postupne aj vonkajšie areály.

„Veľmi nás teší návrat návštevníkov. Návrat do predkoronavíru­sových čísel návštevnosti a s tým spojenej finančnej stabilizácii však bude aj pre Slovenské národné múzeum dlhý a náročný. Z našej strany robíme všetko pre to, aby sme pre návštevníkov, rodiny s deťmi, seniorov a aj zahraničných turistov v našich múzeách po celom Slovensku neustále pripravovali čo najzaujímavejší program. Samozrejmosťou je aj hľadanie stále nových ciest na jeho promovanie vrátane využívania on-line priestoru,“ povedal generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Pri návšteve múzeí a galérií je naďalej nevyhnutné dodržiavať bezpečnostné a hygienické predpisy. Vstup do objektov múzeí je možný len s respiračnou ochranou tváre, v skupine maximálne piatich osôb. Návštevníci si povinne dezinfikujú ruky prostriedkom umiestneným pri vstupe do každého múzea a rovnako tu absolvujú meranie telesnej teploty.

Skupinové prehliadky, lektoráty a hromadné podujatia sú v súčasnosti celkovo na Slovensku, to znamená vrátane múzeí, povolené pre maximálne 100 ľudí. Spôsob prehliadky sa zároveň riadi internými pokynmi každého zo špecializovaných múzeí SNM.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie