han Šport Hokej

Bitka o Stanleyho pohár je vyrovnaná! Černákovci uspeli v druhom zápase

Hokejisti Tampy Bay Lightning vyrovnali finálovú sériu NHL na 1:1. V druhom zápase záverečných bojov o Stanleyho pohár v Edmontone zdolali Dallas Stars 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Bitka o Stanleyho pohár je vyrovnaná! Černákovci uspeli v druhom zápase
Zdroj: Instagram.com/tblightning

Blesky o svojom víťazstve rozhodli tromi gólmi v prvej tretine.

Naši bez bodu

Slovenskí obrancovia sa do štatistík nezapísali. Erik Černák odohral za „blesky“ 19:53 minúty, jeho krajan v drese Dallasu Andrej Sekera 12:50 minúty a bol pri oboch inkasovaných góloch v oslabení.

Priebeh zápasu

Tampa Bay využila v prvej tretine dve presilovky vďaka svojim elitným strelcom a najlepšiemu nahrávačovi. V početnej výhode sa presadili Brayden Point a Ondřej Palát, na oba góly im prihral Nikita Kučerov. Tretí zásah pridal ešte v prvej dvadsaťminútovke Kevin Shattenkirk. Stars skorigovali v 35. minúte vďaka Joeovi Pavelskemu, v úvode záverečného dejstva znížil na 2:3 Mattias Janmark, no Dallas si už nestihol vynútiť predĺženie.

Finále play off NHL – 2. zápas (Edmonton):

TAMPA BAY LIGHTNING – DALLAS STARS 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (Klingberg, Radulov), 46. Janmark (Klingberg, Radulov) . Rozhodovali: Sutherland, Kozari – Amell, Barton, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 31:29, bez divákov.

Tampa Bay: Vasilevskij – Shattenkirk, Hedman, ČERNÁK, Sergačev, Rutta, McDonagh, – Kučerov, Point, Palát – Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon. Tréner: J. Cooper

Dallas: Chudobin – Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, SEKERA – Radulov, Seguin, Benn – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano. Tréner: R. Bowness