Správy Politika

BITKA poslankýň očami politikov: Opité SLIEPKY! Jedna naivná, druhá klame. Ktorá má ODSTÚPIŤ?

Nočná šarvátka dvoch političiek, ktorá sa odohrala na koncerte Majka Spirita, vyvolala vlnu kritických reakcií aj u politikov. U niektorých pohoršenie, iní sú zdržanliví.

Ilustračný obrázok k článku BITKA poslankýň očami politikov: Opité SLIEPKY! Jedna naivná, druhá klame. Ktorá má ODSTÚPIŤ?
Zdroj: TASR/Martin Baumann , TASR/Jaroslav Novák

Popri zdražovaní, energetickej kríze či odvolávaní Igora Matoviča zaplnili v uplynulých dňoch titulky novín aj poslankyne Romana Tabák (Sme rodina)a Jana Bittó Cigániková (SaS).

K potýčke medzi dvomi političkami došlo v jednom z bratislavských podnikov. Bittó Cigániková tvrdí, že Tabák ju fyzicky napadla, bývalá tenistka zase, že sa len bránila. Jana Bittó Cigániková v súvislosti so škandálom oznámila, že na svoju poslaneckú kolegyňu podáva trestné oznámenie.

Naď: Ako také sliepky…

Incident vyvolal reakcie viacerých politikov, a to aj z koaličných radov. Ostrou kritikou nešetril napríklad minister obrany Jaroslav Naď, ktorého v príspevku na sociálnej sieti označil exposlanec SaS Miroslav Žiak. Ten sa Naďa najprv opýtal, „či je ok s tým, že podporovateľ vlády, ktorej súčasťou je aj Naď, je aj Tomáš Taraba“.

K príspevku Žiak pripojil aj screenshot poslanca z klubu OĽANO Milana Kuriaka, ktorý sa na sociálnych sieťach tešil z výsledku volieb v Taliansku. V tých aktuálne vyhrala krajná pravica. Žiaka tiež zaujímalo, či je aj s týmto Naď v pohode. Ten však vyrukoval s nečakanou odpoveďou a premostil k piatkovej šarvátke političiek v bratislavskom klu­be.

„Nie, nie som. Ale nie som ok ani, keď sa opité poslankyne bijú v bare ako také sliepky, a tiež nie som ok, keď SaS správa ako malé dieťa na pieskovisku. Čiže nie, nie som ok,“ odpovedal minister obrany Naď.

Výzva na odstúpenie

Líder opozičnej SaS Richard Sulík, v ktorého strane je Bittó Cigániková, sa k ruvačke vyjadril zdržanlivo. „Dôležité je, že podala trestné oznámenie. Viac sa k tomu nechcem vyjadrovať," odkázal.

Poslanec Tomáš Taraba vyzval predsedníčku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú, aby sa vzdala funkcie. „Je neprípustné, aby sa mlátila v baroch, dehonestuje celý parlament,“ povedal. Mimochodom, Tarabovi spolustraníci Filip a Štefan Kuffovci sú pritom obvinení z útokov na farmárov na východnom Slovensku.

Cigániková Tarabovi na oplátku odkázala, že „tí, čo prišli na kandidátke fašistov, mali vždy problém s rozoznávaním obetí a útočníka“.

Kollár: Nech nevymetajú bary

K roztržke medzi političkami sa postupne vyjadrilo viacero známych tvárí slovenskej politiky.*** „Ústavní činitelia by sa mali vyvarovať vymetaniu nočných barov a klubov, aby sa nevystavovali takémuto riziku. Je to ich súkromná záležitosť, že tam boli a ako sa správali. Následky si ponesú obe nerozdielne (spoločenské a politické škody),“*** vyjadril sa ku kauze Boris Kollár pre portál Aktuality.

Situáciu okomentoval aj minister financií Igor Matovič. „Poznám obe. Romana je síce veľakrát naivná, ale nikdy nie klamárka. Jana je zákerná a klame furt,“ napísal expremiér na sociálnej sieti.

Hrozí disciplinárne konanie?

Disciplinárne konanie v parlamente však poslankyniam za fyzickú potýčku nehrozí. Anna Andrejuvová, predsedníčka mandátového a imunitného výboru, ktorý má na starosti takéto priestupky voči poslancom, konštatuje, že to nie je možné. Národná rada totiž dodnes nemá schválený etický kódex. „Možnosti Mandátového a imunitného výboru sú veľmi obmedzené," vyjadrila sa pre Aktuality.sk

Ktorej poslankyni veríte jej verziu o incidente v bare?

ani jednej 41.7%

Niektoré statusy sa stanú nechtiac ikonické

Posted by Igor Matovic on Monday, September 26, 2022

JA MÁM LEN JEDNU MALÚ OTÁZKU... Jaro Naď, ty si s týmto úplne ok? Ty si ok, keď podporovateľ vlády, kde sedíš aj ty je...

Posted by Miroslav Žiak on Monday, September 26, 2022

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM