Správy Zo Slovenska

Poslanci sa musia TEPLEJŠIE obliekať: V parlamente zatiahli kohútik, ŠETRIA na kúrení!

V rámci šetrenia zaviedla Kancelária Národnej rady (NR) SR opatrenia, týkajú sa napríklad úpravy teploty vnútorného vzduchu pre vykurovanie a chladenie.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci sa musia TEPLEJŠIE obliekať: V parlamente zatiahli kohútik, ŠETRIA na kúrení!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Takisto skrátila dobu osvetlenia v areáli Bratislavského hradu a budovy parlamentu. V parlamente sa upravila teplota vykurovania a chladenia tak, aby sa zachovalo hygienické minimum vnútornej teplotnej klímy priestorov.

„U niektorých objektov bolo pozastavené chladenie vo vybraných priestoroch,“ uviedli pre TASR z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Medzi opatrenia tiež patrí skrátenie doby svietenia verejného a slávnostného osvetlenia, či skoršie odstavenie prevádzky fontán v areáli Bratislavského hradu a v areáli budovy parlamentu.

Zaviedla tiež skrátenie doby svietenia vo vedľajších a podružných priestoroch inštaláciou spínania a vypínania osvetlenia cez senzory pohybu.

Kancelária NR SR deklaruje, že participuje na pláne energetickej efektívnosti s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. „V prípade, že sú pridelené finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na významnú obnovu, následne realizuje obnovu technických a technologických zariadení s cieľom zníženia energetickej náročnosti a zvýšenia energetickej efektívnosti,“ uzavreli z kancelárie.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM