Aktualizované Zo Slovenska

Bolo vám horúco? Má byť ešte viac! Kde už platia VÝSTRAHY 2. stupňa?

Počas nedele môže byť v niektorých okresoch poriadne horúco. Ako vysoko sa môžu vyšplhať teploty?

Ilustračný obrázok k článku Bolo vám horúco? Má byť ešte viac! Kde už platia VÝSTRAHY 2. stupňa?
Zdroj: TASR/AP

V niektorých okresoch na juhu, západe a východe Slovenska môže byť v nedeľu až do 33 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe, ktorý vydal výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Kde platí výstraha?

Výstraha pred vysokými teplotami platí pre niektoré okresy v Bratislavskom, Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. V týchto okresoch sa podľa meteorológov ojedinele očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uviedli meteorológovia. SHMÚ dodal, že výstrahy pred vysokými teplotami platia od 13.00 do 19.00 hod.

Horúco má byť podľa meteorológov aj v pondelok (20. 6.), teplomer môže ukazovať až do 34 stupňov Celzia. Výstrahy pred vysokými teplotami platia v celom Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji a v niektorých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického a Prešovského kraja v čase od 13.00 do 18.00 hod.

V pondelok však môže byť ešte teplejšie. Viac sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM