Politika

Bude Čaputová obhajovať post prezidentky? SaS ju podporí "všetkými desiatimi"

Pokiaľ by sa súčasná prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla obhájiť pozíciu hlavy štátu, bude mať podporu vládnej SaS.

Ilustračný obrázok k článku Bude Čaputová obhajovať post prezidentky? SaS ju podporí "všetkými desiatimi"
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zuzana Čaputová by mala v prípade opätovnej prezidentskej kandidatúry plnú podporu SaS. Vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v rámci reakcie na údajné prezidentské ambície generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

O tých začal hovoriť minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Zemanová označila Žilinkove politizovanie za neprípustné.

Vyjadrili jej podporu

„Pokiaľ by kandidovala súčasná prezidentka Čaputová, strana SaS ju podporí všetkými desiatimi. Má našu plnú podporu a dôveru,“ povedala na tlačovej konferencii Zemanová.

Čaputová zatiaľ neoznámila, či bude opätovne kandidovať na post hlavy štátu. V decembri 2021 hovorila, že jej opätovná kandidatúra nie je nateraz témou. Vyjadriť sa k nej však chce skôr, ako to v minulosti urobil prezident Andrej Kiska.

Zemanová zároveň na tlačovej konferencii uviedla, že politizovanie generálneho prokurátora považuje za „absolútne nevhodné a neprípustné“.

Prečítajte si tiež

Bude kandidovať?

Minister obrany v utorok (8. 2.), keď sa v Národnej rade (NR) SR diskutovalo o obrannej dohode s USA, povedal, že Žilinka začal politickú kampaň a chce sa uchádzať o funkciu prezidenta.

Generálny prokurátor v reakcii odmietol vťahovanie jeho osoby a prokuratúry ako nezávislej inštitúcie do politického boja.

Žilinka v utorok požiadal o slovo počas diskusie k obrannej dohode. Poslanci to však hlasovaním odmietli. Jeho prejav podvečer v sále prečítal podpredseda NR SR Juraj Blanár (Smer-SD). Naď kritizoval obsah prejavu, ktorý podľa jeho slov nie je hodný generálneho prokurátora.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM