BTW Správy Zo Slovenska

Bude škandalózny Čistý deň čistý? Súd prekvapivo zrušil rozhodnutie ministra

Verdikt o odobratí akreditácie pre Čistý deň zrušil Krajský súd v Trnave. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny zváži právne kroky.

Ilustračný obrázok k článku Bude škandalózny Čistý deň čistý? Súd prekvapivo zrušil rozhodnutie ministra
Zdroj: TASR

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR SR) potvrdilo, že Krajský súd v Trnave 26. júna zrušil rozhodnutie ministra z júla 2018 o zrušení akreditácie neziskovej organizácii Čistý deň a ministerstvu vrátil záležitosť na ďalšie konanie.

Dostanú ďalšiu šancu?

Rezort sa akreditáciou pre resocializačné centrum bude opätovne zaoberať. „Po doručení písomného vyhotovenia rozsudku a oboznámením sa s ním, MPSVR SR zváži, aké právne kroky podnikne,“ informovala hovorkyňa rezortu Veronika Husárová.

Špinavosti v Čistom dni

Resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante sa venovalo mládeži s problémom závislostí, v súvislosti s ním sa však objavili podozrenia na týranie chovancov. Tie sa nepotvrdili.

Vyšetrovanie však preukázalo, že v zriadení došlo k sexuálnemu zneužívaniu.

Spory zariadenia so župou

Medzitým prišlo rozhodnutie o zrušení akreditácie. Na mieste resocializačného zariadenia sa Trnavský samosprávny kraj rozhodol prevádzkovať centrum sociálnych služieb, s neziskovou organizáciou sa však sporil o jeden z objektov, ktoré Čistý deň využíval.

O tom, že súd vrátil konanie v prípade zrušenia akreditácie pre Čistý deň, hovoril v piatok pri svojej záverečnej reči aj Marian Kočner, obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie