MAK Správy Zo Slovenska

Budúci premiér Matovič: Andrej Kiska, vitajte doma!

Predsedovia štvorlístka, ako nazývajú prípadnú budúcu koalíciu, sa zídu k spoločnému rokovaniu už dnes večer.

Ilustračný obrázok k článku Budúci premiér Matovič: Andrej Kiska, vitajte doma!
11
Galéria
Zdroj: TASR
Je Igor Matovič dobrý premiér?

** „Trošku to trvalo … a štvorlístok je kompletný,“** napísal Igor Matovič na facebooku po oznámení strany Za ľudí, že začnú rokovať o vstupe do vlády.

Matovič je podľa jeho slov rád, že Za ľudí pochopili objednávku voličov a rozhodli sa rokovať o koalícii. OĽaNO urobí všetko preto, aby sa strany dohodli a pustili sa do očisty Slovenska. „Andrej Kiska, vitajte doma,“ vyhlásil. Kiskovci si podľa Matoviča vyhlásením o tom, že do vlády nepôjdu za každú cenu nechávajú len otvorené zadné dvierka.

Matoviča tiež prekvapilo, že strana Za ľudí nie je spokojná s rozdelením ministerstiev.

Potvrdil, že jedno podpredsednícke miesto v NRSR obsadí Smer.

Vyjednávať za OĽaNO bude Igor Matovič, Eduard Heger a Jaroslav Naď a v prípade potreby sa pridajú ďalší ľudia.

Stretnutie ekonomických expertov s politikmi sa bude konať v pondelok, kde budú rozoberať plány hnutia Sme rodina. „Poprosil som Richarda aj Borisa, aby sme si už neposielali odkazy cez médiá,“ povedal Matovič.

Upratať Rezníka a potraty

Matovič hovoril aj o riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi, ktorý podľa jeho slov bol poplatný vláde, najmä strane SNS.

„Chceli by sme nájsť model, ako zákonom zabezpečiť, aby sa verejnoprávne médiá správali za každej vlády apoliticky,“ vyhlásil,

Budúci premiér na otázku, či splní výzvu pro-life organizácií, ktoré žiadajú, aby posty na ministerstvách zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva či kultúry zasadli „prorodinne“ nastavení politici, priamo neodpovedal. Zdôraznil, že hodnotové otázky nebudú súčasťou programového vyhlásenia novej vlády. V otázke interupcií budú mať poslanci voľnú ruku.

Rýchle správy

Najčítanejšie