Milan Hanzel Šport Hokej

Celý národný tím do 20 rokov je v karanténe: Nikto z 33 členov nemá príznaky, ALE...

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zostávajú v karanténe a riadia sa pokynmi hlavného hygienika. Všetci sa podrobia testu a do budúcna má SZĽH v pláne novinku.

Ilustračný obrázok k článku Celý národný tím do 20 rokov je v karanténe: Nikto z 33 členov nemá príznaky, ALE...
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Vedenie Českého hokeja v utorok informovalo Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), že niektorí hráči českej juniorskej reprezentácie, mali po návrate do klubov pozitívny test na koronavírus. Jednalo sa o obdobie od minulého piatka do pondelka, kedy sa uskutočnili tri prípravné zápasy proti slovenskej dvadsiatke.

Rýchly spád

Okamžite po zistení, že trojica Čechov má pozitívny test na COVID-19, zareagoval SZĽH a nariadil všetkým členom tímu SR 20 karanténu. Odporučil ju aj novinárom, ktorí sa zúčastnili niektorého zápasu či tréningu, kedy prišli do kontaktu s hráčmi a trénermi slovenského alebo českého mužstva. Informovali sme o tom TU.

Necítia sa zle, ale na testy pôjdu

Dnes k celej situácii vydal hokejový zväz na svojej stránke ďalšie novinky z tábora SR 20. „23 hráčov a 10 členov realizačného tímu našej reprezentácie mali počas turnaja každý deň pravidelne meranú telesnú teplotu tímovým lekárom, všetci používali jednorazové rúška, dezinfekciu rúk. Nikto nevykazoval príznaky ochorenia. O situácií však boli všetci informovaní. Nateraz zostávajú v karanténe a budú postupovať podľa pokynov hlavného hygienika. Určite zabezpečíme, aby boli všetci otestovaní,“ hlási SZĽH.

Na ďalších akciách po novom

Hokejový zväz sa postavil čelom aj k budúcim zrazom, či iným akciám vo všetkých reprezentačných kategóriách. „Juniorská reprezentácia nebola pred reprezentačným zrazom testovaná. Vzhľadom na túto skúsenosť sa ale do budúcnosti budeme zaoberať možnosťou testovania hráčov pred každým reprezentačným zrazom. Aj to však budeme konzultovať s úradom hlavného hygienika,“ píše sa na hockeyslovakia.sk

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie