Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Koronavírus už úraduje aj u Kuzminovej: Všetci členovia rodiny majú pozitívne testy! FOTO

Pandémia koronavírusu neustále ohrozuje ľudí a je jedno, v ktorej časti sveta. Najnovšie sa nakazil brat bývalej biatlonistky Anastasii Kuzminovej!

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus už úraduje aj u Kuzminovej: Všetci členovia rodiny majú pozitívne testy! FOTO
7
Galéria
Zdroj: Instagram.com/nastja.kuzminova

Ide o bývalého ruského biatlonistu Antona Šipulina, ktorý na svojom Instagrame prezradil, že mal pozitívny test na koronavírus. Okrem neho sú nakazení aj ďalší členovia jeho rodiny, manželka Louise a dcéra Mira.

Chytili to na dovolenke?

Každý, kto sa nakazí COVID-19, zisťuje, kde to mohol „chytiť“. Výnimkou nie je ani Anton. „Dobrý deň priatelia. Viete, že mám s vami dôverný vzťah, preto som sa rozhodol všetko povedať. Viete, že sme na dovolenke v Soči a sme chorí,“ napísal Šipulin v úvode príspevku. „Poslal som manželku s deťmi a svokrou k moru do Soči, aby si mohli oddýchnuť a zaplávať si. Prišiel som za nimi len cez víkend. Najprv to prepuklo u Miry, ktorej stúpla teplota na 39, ale nemala žiadne príznaky. Potom som zaľahol do postele s horúčkou ja. Nasledovala svokra a manželka,“ pokračuje v opise Anton Šipulin.

Až potom mal tušenie

Práve vtedy, keď horúčka skolila všetkých jeho blízkych na dovolenke, začal mať tušenie… „Znepokojilo ma to, tak sme si pre istotu dali spraviť testy na koronavírus. Výsledok? Bohužiaľ, je pozitívny! Všetkým, okrem syna Dima, nám diagnostikovali COVID-19. Dcérka Mira, svokra a ja trpíme len miernym ochorením, ale manželka Louise je hospitalizovaná. Verím a dúfam, že sa rýchlo vylieči. My sme zatiaľ v izolácii,“ dodal Šipulin.

Vyzýva všetkých

Bývalý úspešný biatlonista, ktorý na olympijských hrách získal zlato aj bronz, sa v statuse ešte pozastavil pri pandémii. „Môžete si myslieť, že koronavírus je akýmsi sprisahaním, ale verte, každý sa môže nakaziť. Vaše zdravie a zdravie vašich blízkych je len a len vo vašich rukách. Ruské letoviská sú preplnené a poviem vám, že v Soči to tak je. Preto, ak sa rozhodnete ísť relaxovať k moru, potom buďte desaťkrát pozornejší a opatrnejší. Najlepšie je preto byť doma. Dávajte si pozor!“ končí Šipulin svoj odkaz na Instagrame, kam zavesil aj video zo sanitky.

View this post on Instagram

Привет, друзья! Многие из вас знают, что моя семья сейчас в Сочи. О том, что жена и дети приболели, тоже знаете. Отношения у нас с вами доверительные, поэтому решил рассказать все сам. В этом году отправил Луизу с детьми и тещей в Сочи, чтобы они отдохнули, покупались в море, пока я работаю в Москве. Приезжал к ним только на выходные. Сначала заболела наша малышка Мира: поднялась температура до 39, других симптомов не было. Потом с температурой слёг я, следом — теща и жена. Нас это насторожило, и мы на всякий случай сдали тест на коронавирус. Результат, увы, положительный. У всех кроме Димы врачи диагностировали COVID-19. Мира, я и теща переносим болезнь в легкой форме, Луизу госпитализировали. Очень надеюсь, все восстановимся быстро. А пока находимся на самоизоляции. Что хочу сказать вам. Можно не верить в коронавирус, видеть в этом мировой заговор, можно ругать власть за ограничительные меры, можно их не соблюдать по принципу «назло маме отморожу уши». Но заразиться может каждый, а ваше здоровье, здоровье близких только в ваших руках. Российские курорты сейчас переполнены. По своему опыту говорю вам — в Сочи яблоку негде упасть! Людей просто тьма. Ни о какой социальной дистанции и говорить не приходится. Поэтому если вы решили отдохнуть на море, то будьте в 10 раз внимательнее и осторожнее. А вообще лучше побыть дома. Берегите себя!

A post shared by Anton Shipulin (@anton_shipulin) on

Zdroj: Dnes24/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie