Zo Slovenska

Ceny budeme zaokrúhľovať: Zjete DRAHŠIE rožky?!, kritizuje Fico Matovičovo bláznovstvo

Hodnota nákupov pri platbe v hotovosti by sa mala zaokrúhľovať tak, aby sa významne obmedzil obeh jednocentových a dvojcentových mincí.

Ilustračný obrázok k článku Ceny budeme zaokrúhľovať: Zjete DRAHŠIE rožky?!, kritizuje Fico Matovičovo bláznovstvo
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Matovičov prejav bláznovstva

„Dnes vysvetľoval minister financií, ktorý ukradol titul a je daňový podvodník, že je dobré, aby si ľudia zapamätali, čo je výhodnejšie. Či kupovať párny alebo nepárny počet rožkov. Lebo keď kúpite nepárny počet rožkov, ktorý stojí povedzme osem centov, tak zaplatíte 40 centov a tam nič nestrácate. Ale keď kupujete párny počet rožkov, tak tam si musíte dať pozor, lebo sa môže zaokrúhľovať napríklad hore a môžete o dva-tri centy zaplatiť viac,“ kritizoval expremiéra a ministra financií na tlačovke Robert Fico.

Smer-SD zvoláva mimoriadnu schôdzu k zvyšovaniu cien energií, ktorá by sa mala uskutočniť v utorok (28. 9.) popoludní.

Ficova strana upozorňuje na prudký nárast cien elektriny, plynu a tepla. Pri cenách energií musí byť podľa Fica štát aktívny.

Prudké zdražovanie

Opoziční poslanci chcú žiadať vládu, aby predložila kroky, ktoré podnikne na elimináciu sociálnych a hospodárskych dosahov výrazného zvýšenia cien energií.

Zároveň sa chcú zaoberať postupom pri ochrane finančných záujmov SR v súvislosti s ukončením výstavby a sprevádzkovaním plynovodu Nord Stream 2.

„Budúci týždeň bude v duchu chlebových tém,“ vyhlásil Fico.

„Ten blázon keby radšej povedal, čo idú robiť s tým, aby nešli hore ceny potravín. To nie je problém zaokrúhľovania. Tu je problém v tom, že na základe toho, že táto vláda nič nerobí, nepodporuje poľnohospodárov, kašle na vývoj cien pšenice, tak ten rohlík môže stáť aj dvanásť centov bez zaokrúhľovania,“ uviedol predseda Smeru.

Ilustračné foto, TASR

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM