Krimi

Čierna štatistika: Na Slovensku pribudlo úmrtie na COVID-19

Na Slovensku pribudlo ďalšie, v poradí 38. úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Čierna štatistika: Na Slovensku pribudlo úmrtie na COVID-19
Zdroj: TASR

„Zosnulý je 65-ročný muž, ktorý skonal 5. septembra vo Fakultnej nemocnici v Nitre, pitva potvrdila úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19,“ potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Na Slovensku je v súčasnosti 2134 aktívnych prípadov ochorenia. Od prepuknutia pandémie doteraz identifikovali 5252 prípadov nákazy novým koronavírusom, z ochorenia sa zotavilo 3081 ľudí. Počet aktívnych prípadov je 2134, pričom 186 z nich pribudlo vo štvrtok (10. 9.).

V nemocnici je hospitalizovaných 94 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, na jednotke intenzívnej starostlivosti je 15 pacientov, osem potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

V dôsledku zhoršujúcich sa čísiel a nárastu infikovaných v piatok pandemická komisia navrhla výrazne sprísniť protiepidemické opatrenia.

Týkajú sa napríklad zníženia počtu osôb na verejných podujatiach, predĺženia nosenia rúšok v školách, rovnako tak rozšírenia takzvaných červených okresov s nepriaznivou epidemiologickou situáciou.

Pandemická komisia tiež navrhuje uzavrieť hranice s Ukrajinou a zaradiť Českú republiku na takzvanom semafore medzi červené krajiny, ako následok rekordného nárastu nakazených v ČR.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie