han Šport Futbal

Ďalší posun baráže o EURO: Kedy slovenskí futbalisti vyzvú Írov?

Slovenskí futbalisti nebudú hrať baráž o postup na EURO 2020 ani v júni tohto roka.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší posun baráže o EURO: Kedy slovenskí futbalisti vyzvú Írov?
Zdroj: TASR

Európska futbalová únia (UEFA) ju v stredu pre pandémiu koronavírusu predbežne odložila na neurčito.

Viaceré presuny

UEFA v stredu odložila na neurčito aj zápasy Ligy majstrov, Európskej ligy UEFA, prípravné reprezentačné zápasy naplánované na jún a júnové kvalifikačné zápasy žien EURO 2021. Zároveň zrušila finálové turnaje ME do 17 rokov mužov (pôvodne sa mali konať v máji) a ME do 19 rokov žien (júl) a odložila ME do 17 rokov žien (máj) a ME do 19 rokov mužov (júl). V novom termíne sa odohrá aj finálový turnaj LM vo futsale, ktorý sa mal konať v apríli. Informovala na svojej oficiálnej stránke únia.

Tá taktiež posunula termíny, do kedy sa majú dohrať jej klubové súťaže v sezóne 2020/21 na neurčito. UEFA dala národným asociáciám a klubom viac času na licenčné konania.

Priestor pre súťaže

Tieto kroky Európskej futbalovej únie tak dajú viac priestoru aj národným ligám, aby mali čas dohrať sezónu 2019/20 v neskorších termínoch, keďže tie sa pre pandémiu zastavili v takmer celej Európe.

Na týchto krokoch sa dohodli predstavitelia UEFA počas stredajšej videokonferencie s generálnymi sekretármi všetkých 55 členských asociácií. Pôvodný marcový termín baráže najskôr UEFA preložila na jún. Strešný orgán európskeho futbalu v stredu po konferenčnom hovore s 55 národnými federáciami rozhodol, že sa neuskutoční ani v tomto termíne. Odložili aj všetky júnové prípravné zápasy a duely kvalifikácie o postup na ME 2021 žien.

Ani marec, ani jún

O účasť na šampionáte ešte bojuje v baráži Ligy národov 12 krajín vrátane Slovenska. Pôvodný termín play-off Slovensko – Írsko bol 26. marca na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne (NFŠ). Ak zverenci reprezentačného trénera Pavla Hapala postúpia v semifinále play-off cez Írov, o účasť na finálovom turnaji si zahrajú proti úspešnému z dua Bosna a Hercegovina – Severné Írsko na pôde súpera. Slováci v prípade postupu budú hrať na záverečnom turnaji v E-skupine proti Poľsku, Švédsku a Španielsku.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM