Aktualizované Milan Hanzel Šport Hokej

Koronavírus zasiahol aj hokejový Slovan: Bez zmluvy už je aj šéf klubu!

Drvivý dopad pandémie na športové kluby! Jedným z takých klubov je aj bratislavský Slovan, ktorý sa kvôli vírusu COVID-19 dostal do problémov.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus zasiahol aj hokejový Slovan: Bez zmluvy už je aj šéf klubu!
Zdroj: HC Slovan Bratislava

Vedenie hokejového klubu sa po dohode s akcionármi spoločnosti rozhodlo „utlmiť“ činnosť. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj členmi realizačného tímu nebudú predĺžené, informoval klub na svojej oficiálnej stránke.

Vyjadrenie HC Slovan

„Vzhľadom na to, že jej vývoj je vážny a čas návratu k bežnému fungovaniu športových súťaží je momentálne veľmi neistý, je klub HC SLOVAN Bratislava nútený prijať opatrenia na zabezpečenie svojej budúcej existencie. Manažment HC SLOVAN Bratislava sa na základe rozhodnutia akcionárov spoločnosti v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu a následným predčasným ukončením tipsportligovej sezóny 2019/2020, rozhodol utlmiť svoju činnosť. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj členmi realizačného tímu nebudú predĺžené. Pracovný pomer skončí aj väčšine zamestnancov klubu,“ hlásia belasí.

Ďalšie opatrenia

„Zároveň budú k 31. marcu 2020 ukončené všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na pandémiu koronavírusu nie je možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky,“ píše sa na webe Slovana.

Finančné straty

„Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z druhého miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 mil. Eur. Ide najmä o ušlé príjmy zo vstupného, prenájmu VIP lóží, ako aj nenaplnených marketingových a sponzorských zmlúv,“ dodáva sa na stránke.

Hráči majú prísľub

Vedenie klubu prostredníctvom oficiálnej stránky tvrdí, že má záujem o hokejistov z kádra nedávno zrušenej sezóny.

„Slovan má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou úspešného kádra z tejto sezóny. Klub by rád ponúkol hráčom spoluprácu, akonáhle bude jednoznačne jasné, v akom časovom horizonte bude možné obnoviť hokejovú činnosť pred štartom ďalšej sezóny Tipsport Ligy.“

Bez zmluvy už aj šéf

Po vzájomnej dohode sa klub rozhodol prerušiť spoluprácu s generálnym manažérom Jurajom Bakošom. „Opatrenia zasiahli podstatnú časť zamestnancov klubu. Po osobnom stretnutí prezidenta klubu s pánom Bakošom sa Slovan nateraz dohodol s generálnym manažérom na ukončení zmluvy,“ uviedol marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda.

Bakoš bol vo funkcii od 1. júla 2019, predtým zastával trinásť rokov (2004–2017) rovnakú funkciu v HC Košice.

Bakoš skončil
Bakoš skončil - Aj generálny manažér klubu Juraj Bakoš je bez zmluvy. / Zdroj: TASR
V Slovane prijali opatrenia
4
Galéria
Zdroj: HC Slovan Bratislava
View this post on Instagram

Vzhľadom na to, že vývoj pandemickej situácie je vážny a čas návratu k bežnému fungovaniu športových súťaží je momentálne veľmi neistý, je klub HC SLOVAN Bratislava nútený prijať opatrenia na zabezpečenie svojej budúcej existencie. Manažment HC SLOVAN Bratislava sa na základe rozhodnutia akcionárov spoločnosti v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu a následným predčasným ukončením tipsportligovej sezóny 2019/2020, rozhodol utlmiť svoju činnosť. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj členmi realizačného tímu nebudú predĺžené. Pracovný pomer skončí aj väčšine zamestnancov klubu. Zároveň budú k 31. marcu 2020 ukončené všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na pandémiu koronavírusu nie je možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky. Akcionári HC SLOVAN Bratislava museli prikročiť k týmto opatreniam v záujme záchrany existencie samotného klubu. Predčasné ukončenie sezóny má na klub, podobne ako na veľkú väčšinu športových klubov na Slovensku a vo svete devastačné dôsledky. Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z druhého miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 mil. Eur. Ide najmä o ušlé príjmy zo vstupného, prenájmu VIP lóží, ako aj nenaplnených marketingových a sponzorských zmlúv. HC SLOVAN Bratislava bol jedným z mála športových klubov na Slovensku, ktorý dôsledne dodržiaval Zákon o športe a v ostatných dvoch, resp. troch sezónach boli hráči A mužstva zamestnancami klubu. Klub chce všetky svoje pracovno-právne vzťahy voči hráčom i zamestnancom vysporiadať v plnom rozsahu. HC SLOVAN Bratislava má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou úspešného kádra z tejto sezóny. Klub by rád ponúkol hráčom spoluprácu, akonáhle bude jednoznačne jasné, v akom časovom horizonte bude možné obnoviť hokejovú činnosť pred štartom ďalšej sezóny Tipsport Ligy.

A post shared by HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan) on

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM