han Šport Hokej

Ďalšia krutá rana v rodine DEMITRU: Pred pár dňami zomrel jeho otec Pavel

Už sú spolu v nebi. V pondelok sme si pripomenuli deväť rokov od tragickej smrti Pavla Demitru († 36). V rodine slávneho hokejistu majú znovu smútok.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia krutá rana v rodine DEMITRU: Pred pár dňami zomrel jeho otec Pavel
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Presne 7. septembra si celý športový svet pripomenul čierny deň hokeja. Aj my v tomto ČLÁNKU. V roku 2011 sa tesne po štarte zrútilo lietadlo s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ a všetci členovia tímu v ňom zahynuli. Bol medzi nimi aj vtedajší kapitán národného tímu Slovenska Pavol Demitra.

Nevedel sa s tým vyrovnať

Smrť uznávaného hokejistu zasiahla celý národ a ešte doteraz je tragédia Demitru často témou číslo jedna. Vie sa, že otca Demitru smrť syna veľmi zasiahla. Nevedel sa z nej spamätať a ako uviedol portál www.cas.sk, tri dni pred 9.výročím Paľkovej smrti, zomrel. Mal 71 rokov…

Čo bolo príčinou smrti?

Pavel Demitra mal podľa Nového času zdravotné problémy, pod ktoré sa podpísala aj strata milovaného syna. Ako je známe, zosnulý Pavel kvôli kolapsu nemohol prísť na pohreb svojho potomka, ktorý sa konal v Trenčíne na zimnom štadióne. Takisto sa vie, že svojho syna bezhranične miloval. Nikdy sa však neukazoval na verejnosti a radšej žil v ústraní veľkých úspechov Pavla, z ktorých mal však nesmiernu radosť.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM