Zo Slovenska

Do konca roka bude mať za sebou KAŽDÝ buď covid alebo očkovanie, varuje Gröhling

Delta variant sa ukazuje byť taký infekčný, že do konca decembra bude mať za sebou každý človek buď COVID alebo očkovanie.

Ilustračný obrázok k článku Do konca roka bude mať za sebou KAŽDÝ buď covid alebo očkovanie, varuje Gröhling
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Každý z nás, či mladý alebo starý, by si mal zvážiť, či si od septembra vyberie COVID-19 alebo očkovanie. Na sociálnej sieti to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) s tým, že vyzval na očkovanie dospelých, ale aj žiakov, o ktorých rozhoduje zákonný zástupca.

COVID-19 alebo očkovanie

Minister školstva podporuje opatrenia, ktoré motivujú k očkovaniu. „Prioritne by to mali využiť pacienti v riziku, ale aj tí, ktorí sa stretávajú vo väčších kolektívoch,“ povedal.

Poznamenal, že od septembra nás čaká buď COVID-19 alebo očkovanie a sami si vyberáme. Tvrdí, že nejde o jeho tip, ale epidemiológovia, zdravotníci a odborníci na to opakovane upozorňujú. „Delta variant sa ukazuje byť taký infekčný, že do konca decembra bude mať za sebou každý človek buď COVID alebo očkovanie. Predpokladá sa to na základe veľkej infekčnosti delta variantu a na základe údajov zo zahraničia,“ poznamenal Gröhling s tým, že každý nezaočkovaný toto ochorenie skôr či neskôr dostane.

„Niekto si môže povedať, že to riskne a možno COVID-19 prekoná bez väčších komplikácií. Nikto ale nevieme, či práve náš priebeh nebude ťažký a aj pri bezpríznakovom priebehu môže mať človek trvalé následky,“ povedal minister školstva. Zároveň dodal, že ochoreniu podľahli aj zdraví, vitálni a aktívni ľudia.

„Ak ste rodič a nie ste naklonený k očkovaniu dieťaťa, zaočkujte sa aspoň vy, aby vaše deti mohli chodiť do školy,“ vyzval šéf rezortu školstva s tým, že ochoreniu sa už nikto nevyhne.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj

BUĎ COVID ALEBO OČKOVANIE Čo nás čaká od septembra? Buď covid alebo očkovanie. Sami si vyberáme. Nie je to...

Posted by Branislav Gröhling - Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Tuesday, July 20, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM