han Šport Ostatné športy

Dobré správy pre športovcov: V týchto mestách im odklepli BUBLINY a začína sa boj o FITKÁ!

Slovenskí profesionálni športovci dostanú možnosť pripravovať sa na dvoch centralizovaných miestach.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre športovcov: V týchto mestách im odklepli BUBLINY a začína sa boj o FITKÁ!
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Ústredný krízový štáb SR odsúhlasil zriadenie karanténnych krízových centier. Tie vzniknú v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere v Šamoríne a vo Zvolene, kde bude slúžiť pre hokejistov.

Blýska sa na lepšie časy? „V utorok sa dotiahne do vyhlášky pár detailov a potom sa môžu profesionálni športovci v týchto dvoch strediskách pripravovať na kvalifikácie na ME, MS, poprípade už s predstihom na OH v Tokiu,“ informoval štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár na svojom Facebooku po pondelkovom zasadnutí ÚKŠ.

Zároveň avizoval stretnutie predstaviteľov športu s predsedom vlády SR Igorom Matovičom, na ktorom budú rokovať o plavárňach, fitnescentrách a nižších súťažiach v hokeji, futbale prípadne ďalších odvetviach.

Bavil sa aj s Mikasom

Koncept karanténneho strediska v Šamoríne tlmočili hlavnému hygienikovi SR Jánovi Mikasovi i jeho zástupcovi Jurajovi Lovásikovi 23. októbra prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a strelkyňa Danka Barteková.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

‼️ Aktuálne výsledky z krízového štábu ‼️ 📌 Krízový štáb dnes odsúhlasil dve karanténne krízové centrá, v Šamoríne a pre...

Posted by Ivan Husár - aby sa na Slovensku oplatilo robiť šport on Monday, November 9, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM