Zo Slovenska

Dôchodcovi operovali NESPRÁVNE koleno, neuspel ani na súde: Odškodné je VÝSMECHOM!

Františkovi nitrianska nemocnica operovala nesprávne koleno. Súd mu priznal odškodné v desaťnásobne nižšej sume ako žiadal.

Ilustračný obrázok k článku Dôchodcovi operovali NESPRÁVNE koleno, neuspel ani na súde: Odškodné je VÝSMECHOM!
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Okresný súd v Nitre v utorok rozhodol v prípade pacienta, ktorému v nitrianskej nemocnici operovali namiesto pravého ľavé koleno. Ako nemajetkovú ujmu má nemocnica zaplatiť pacientovi sumu 6-tisíc eur. Nárok na náhradu za sťažené spoločenské uplatnenie žalobcovi nepriznali.

„V prevyšujúcej časti súd žalobu zamietol,“ uviedla hovorkyňa súdu Lenka Kiradžiev.

Chce sa odvolať

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Poškodený František Rapan sa chce voči nemu odvolať. Od nemocnice žiadal ako nemajetkovú ujmu 65-tisíc eur, ďalšie peniaze chcel za sťažené spoločenské uplatnenie. So sumou 6-tisíc eur, ktorú mu súd priznal, spokojný nie je.

„Nikto neberie do úvahy, že ma odpísali do konca života. Tá výška odškodného, to je katastrofa. Určite sa chcem odvolať,“ povedal Rapan po vyhlásení rozsudku.

Účelová obrana?

Podľa jeho právneho zástupcu Samuela Baránika nemocnica účelovo argumentovala tým, že aj jeho ľavé koleno bolo v zlom zdravotnom stave.

„Je to úplne účelová obrana. Operatér nevedel, v akom stave je ľavé koleno, nemali k nemu žiadne informácie, žiadne predoperačné vyšetrenia. Súdy za ujmu na cti priznávajú podstatne vyššie sumy, pričom ujma na cti nie je nezvratný stav. U Rapana sú to štyri roky jeho života a nezvratný zásah do jeho organizmu,“ uviedol Baránik.

Františka Rapana v nitrianskej nemocnici operovali pred štyrmi rokmi. Namiesto pravého kolena pacientovi zoperovali ľavé. Zdravotníci neskôr argumentovali aj tým, že i to bolo v zlom stave. Nemocnica svoje chybu priznala, namietala však výšku škody.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Za nesprávne operované koleno priznal súd pacientovi sumu 6-tisíc eur
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM