Ilustračný obrázok k článku Dočkajú sa zdravotníci VYŠSÍCH PLATOV? Podľa Kollára budú spokojní, niečo sa chystá
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Dočkajú sa zdravotníci VYŠSÍCH PLATOV? Podľa Kollára budú spokojní, niečo sa chystá

Zdravotníci dlhodobo bojujú za vyššie platy. Boris Kollár najnovšie naznačil, že sa ich dočkajú.

Správy Politika
Správy Politika

Dočkajú sa zdravotníci VYŠSÍCH PLATOV? Podľa Kollára budú spokojní, niečo sa chystá

Zdravotníci dlhodobo bojujú za vyššie platy. Boris Kollár najnovšie naznačil, že sa ich dočkajú.

Ilustračný obrázok k článku Dočkajú sa zdravotníci VYŠSÍCH PLATOV? Podľa Kollára budú spokojní, niečo sa chystá
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Vláda je pripravená sa so zdravotníkmi dohodnúť na zvýšení platov. V nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Nielen otázka peňazí

„Je pripravená dohoda, nemôžem o nej hovoriť, to si musia odkomunikovať minister financií alebo premiér. Ale zdravotníci dostanú viac peňazí a myslím si, že budú spokojní,“ uviedol Kollár, ktorý je presvedčený, že odchod tisícok zdravotníkov nikto nedopustí. „To by bol rozvrat štátu,“ zdôraznil.

Nezaradený poslanec parlamentu a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini poukázal na to, že podobne ako pri príspevku pre učiteľov, aj dohoda so zdravotníkmi sa rodí komplikovaným spôsobom preto, lebo minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) „potrebuje teáter“, aby mohol napokon vystupovať v úlohe záchrancu.

„Podobne ako s učiteľmi, aj teraz zdravotníkov nechá do poslednej chvíle v nervozite a potom ako taký anjel s krídlami vzlietne a ako spasiteľ ich zachráni zvýšením platov,“ povedal opozičný líder. Upozornil pritom, že netreba riešiť len problém zvýšenia platov tých, ktorí zdravotníctve ostali. „Nerieši sa problém, že ich máme málo,“ zdôraznil.

Pellegrini o Naďovi

Obaja sa dostali aj k otázkam prezbrojovania slovenskej armády a plánovaných miliardových akvizícií ministerstva obrany v prípade obrnených pásových vozidiel a vozidiel 8×8. Pellegrini je presvedčený o netransparen­tnosti a predražovaní nákupov, vidí za nimi i kšefty šéfa rezortu Jaroslava Naďa (OĽANO). „Verím, že raz budú dopodrobna všetky prešetrené,“ uviedol. Kritizuje aj to, že kým pri pomoci proti zdražovaniu je vláda zdržanlivá, pri vojenských nákupoch neotáľa.

Kollár upozornil, že SR viažu medzinárodné záväzky zvyšovať svoje výdavky na obranu. „Nikto nemôže v súčasnej geopolitickej situácii spochybňovať potrebu modernizácie armády a jej techniky,“ zdôraznil. Priznáva však, že otázkou je, akým spôsobom sa nákupy dejú.

V diskusii tiež potvrdil, že ak sa v rámci legislatívneho procesu dostanú na rokovanie vlády a parlamentu opätovne opatrenia v rámci tzv. protiinflačného balíčka, Sme rodina ich podporí. „Je to pomoc rodinám, budeme hlasovať za každý takýto zákon,“ dodal. Uistil sa tiež, že sa v rámci pomoci proti zdražovaniu bude rokovať o poskytnutí predvianočného príspevku pre seniorov. „Mám prísľub od ministra financií, že sa stretneme aj so zástupcami Jednoty dôchodcov Slovenska,“ uviedol.

Pellegrini vyzýva na to, aby sa zrýchlila valorizácia dôchodkov. „Nečakajme na január, poďme s ňou už skôr, Sociálna poisťovňa na to peniaze má,“ zdôraznil.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín