Milan Hanzel Šport Hokej

Dopadol podobne ako ZEDNÍK: Hokejista vyviazol "len" s 90 stehmi na tvári! VIDEO

Zase sa potvrdilo, že v hokejovej NHL ide niekedy o život! Presvedčil sa o tom obranca New Yorku Islanders Johnny Boychuk, ktorý takmer prišiel o oko!

Ilustračný obrázok k článku Dopadol podobne ako ZEDNÍK: Hokejista vyviazol "len" s 90 stehmi na tvári! VIDEO
Zdroj: instagram

Šťastie v nešťastí mal bek Boychuk pred dvomi dňami. Ako inak by potom mohol v relatívnom zdraví „prežiť“ zásah ostrým nožom korčule do tváre, presnejšie v oblasti oka.

Čo sa stalo?

Počas zápasu Montrealu Canadiens na ľade New Yorku Islanders došlo k nezavinenému incidentu pred bránkou klubu z amerického veľkomesta. Johnny Boychuk doplatil na stratu koordinácie fínskeho mladíka v službách Montrealu Artturi Lehkonena, ktorý spadol. Lenže, pri páde zasiahol svojou korčuľou priamo do oblasti tváre obrancu Islanders.

Boli to sekundy

Po zásahu korčuľou pod ochranné plexisklo na prilbe sa Boychuk na chvíľu zrútil k ľadu, ale po tom, čo zistil, že je porezaný, okamžite vyštartoval do šatne. Tam sa ho zhostili lekári a poskytli mu prvú pomoc. Až na druhý deň sa verejnosť dozvedela rozsah zranenia.

Takmer stovka stehov

Fanúšikovia sa báli, či Johnny náhodou nemá poškodené oko, pretože počas záberov z videa si držal práve túto časť tváre. Všetkých nakoniec upokojil generálny manažér New Yorku Lou Lamoriello. „Je v poriadku! Našťastie nemá Johnny poškodené oko a nôž zasiahol len viečko. Na plastike mu následne urobili 90 stehov,“ vyhlásil Lamoriello.

Pripomínalo to Zedníka

Takmer každého, kto video z incidentu videl, napadlo ako slovenský útočník Richard Zedník v roku 2008 v drese Floridy Panthers bojoval o život. Tiež ho nešťastne zasiahol korčuľou jeho spoluhráč Olli Jokinen a nôž zasiahol Rišov krk. Vtedy hororový moment podčiarkol aj fakt, že mu z rany striekalo množstvo krvi. Nakoniec všetko dobre dopadlo a Zedník vyviazol takisto s množstvom stehov.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com
Zranený Boychuk
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie