Aktualizované Zo zahraničia

Dovolenkový raj bol v POZORE: Polícia preverovala správy o nastražených VÝBUŠNINÁCH

Chorvátskom sa v pondelok ráno prehnala vlna strachu. Anonym nahlásil výbušniny rozmiestnené na viacerých miestach v letovisku Split.

Ilustračný obrázok k článku Dovolenkový raj bol v POZORE: Polícia preverovala správy o nastražených VÝBUŠNINÁCH
Zdroj: Unsplash.com

Oznámenie o nastražených výbušninách na viacerých miestach obľúbeného chorvátskeho letoviska Split sa podľa tamojšej polície ukázalo ako nepravdivé, informuje TASR podľa správy webu denníka Večernji.hr.

Výhražná správa

Podľa výhražného mailu, ktorý prišiel do redakcií novín v krajine, mali byť bomby v Splite detonované o 11.00 h SELČ predpoludním. Odosielatelia mailu samých seba označili za „tretiu generáciu Červených brigád“.

V e-maile napísali, že sa zasadzujú za „povstanie proletariátu a pomstu kapitalisticko-ustašovskej diktatúre, ktorá za pomoci cirkvi ovláda chorvátsky štát“.

Na viacerých miestach

„Nech žije proletárska revolúcia, smrť fašizmu, smrť kapitalizmu!“ uviedli v závere oznámenia.

Dve bomby mali byť podľa nich nastražené v Kostole sv. Franja, jedna pri pamätníku chorvátskej domobrany, šesť bômb na rôznych miestach v nákupnom stredisku City Center One a dve na splitskej radnici.

Na všetky lokality boli vyslaní príslušníci polície, aby ich preskúmali a podnikli opatrenia v záujme bezpečnosti občanov, uviedli policajné zdroje.

Večernji.hr pripomína, že už minulý piatok dostali redakcie novín v Chorvátsku informáciu, že výbušné zariadenia boli nastražené na niekoľkých miestach hlavného mesta Záhreb. Aj táto hrozba sa ukázala byť falošná.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM