ELA Správy Zo zahraničia

DRÁMA na školskom výlete: Porodilo iba 13-ročné dievča, bábätko je vážnom stave

Mal to byť obyčajný školský výlet, akým bežne žijú deti, no zmenil sa na šokujúcu drámu. Iba 13-dočné dievča začalo rodiť.

Ilustračný obrázok k článku DRÁMA na školskom výlete: Porodilo iba 13-ročné dievča, bábätko je vážnom stave
Zdroj: pixabay

To, že je školáčka tehotná, s najväčšou pravdepodobnosťou nikto nevedel. K šokujúcej udalosti došlo podľa poľského webu Fakt.pl v stredu 15. mája v Malopoľskom vojvodstve, kam prišlo 13-ročné dievča so školou na výlet.

Deti sa ubytovali v drevených domčekoch v Zatore a práve tam došlo k pôrodu.

Večer počuli učitelia a študenti z kúpeľne jedného z domov krik. Kým pribehli dovnútra, jedna zo školáčok porodila chlapčeka. Učitelia okamžite zalarmovali záchranárov a na miesto dorazila sanitka z neďalekých Wadowic.

Bábätko podľa dostupných informácií nebolo predčasne narodené a vážilo 3 200 gramov. Keďže bol chlapček po narodení vo vážnom stave, záchranári ho transportovali do Fakultnej detskej nemocnice v Krakove.

Podľa lekárov je jeho stav vážny, ale stabilizovaný, uviedla hovorkyňa nemocnice.

Prípadom sa pôvodne zaoberala polícia v Osvienčime, nakoniec ho ale odovzdala Okresnému riaditeľstvu polície Sochaczew. Tamojšia polícia už začala konanie pre podozrenie z pohlavného styku s osobou mladšou ako 15 rokov.

„Vzhľadom na naše zistenie, že otcom dieťaťa je neplnoletý, mladší ako 17 rokov, sme už prípad odovzdali rodinnému oddeleniu súdu v Sochaczewe,“ uviedla policajná hovorkyňa podľa webu Onet.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM