Futbal Hokej

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu šokuje: Stal sa spolumajiteľom anglického FUTBALOVÉHO klubu

Český hokejista Ondřej Palát sa stal jedným z majiteľov anglického futbalového klubu Plymouth Argyle FC.

Ilustračný obrázok k článku Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu šokuje: Stal sa spolumajiteľom anglického FUTBALOVÉHO klubu
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Do majetkových štruktúr klubu z tretej najvyššej súťaže vstúpil Ondřej Palát v pozícii spoluvlastníka americkej investičnej spoločnosti, v ktorej figuruje s ďalším hokejistom Švédom Victorom Hedmanom.

4 milióny libier

„Tento krok vnímam ako dobrú príležitosť. Možnosť vstúpiť do anglického klubu sa nenaskytá každý deň,“ uviedol Palát pre sport.cz.

Spoločnosť, v ktorej figurujú už bývalí spoluhráči z klubu Tampa Bay Lightning (Palát nedávno zamieril do New Jersey), kúpila 20-percentný podiel za 4 milióny libier (približne 4,7 milióna eur).

Prečítajte si tiež

Bol nadšený

„Vstup do tohto futbalového klubu je rozhodnutie celej našej investičnej skupiny, ale ja ako futbalový fanúšik mám z toho veľkú radosť. Absolvovali sme veľa online mítingov a bol som nadšený z osobného prístupu majiteľov a manažérov klubu. Oni zase oceňovali naše športové cítenie a úspechy, ktoré sme s Victorom dosiahli,“ poznamenal 31-ročný krídelník, ktorý v rokoch 2020 a 2021 dvakrát získal s Tampou Bay Stanleyho pohár.

„Nie je to masívna investícia, ale určite to bude zaujímavé. Ja osobne sa na žiadnych strategických rozhodnutiach nebudem podieľať a úplne mi postačí úloha fanúšika,“ priznal Palát pre sport.cz.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM