han Hokej

Hašek NALOŽIL Ovečkinovi: Má veľkú zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych na Ukrajine!

Bývalý fenomenálny hokejový brankár Dominik Hašek je známy aj svojimi protiruskými názormi. V rozhovore pre ruskú televíziu "si podal" aj Alexandra Ovečkina.

Ilustračný obrázok k článku Hašek NALOŽIL Ovečkinovi: Má veľkú zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych na Ukrajine!
Zdroj: TASR

Legenda československého hokeja síce poskytla ruskej televízii Match TV rozhovor, no tá ho doteraz nezverejnila. Pýtate sa na dôvod? Hašek mal podmienku, že do jeho odpovedí nebude nikto nijakým spôsobom zasahovať.

Vyzerá to s veľkou pravdepodobnosťou tak, že ruská strana kritické pohľady bývalého gólmana na Rusko, prezidenta Putina či hokejistu Ovečkina nechce posunúť ďalej.

Hašeka oslovil Anton Anisimov zo spomínanej televízie, ktorý mu dal prísľub, že bude zverejnený tak ako to gólman uviedol. Lenže, Rusi sa Hašekovi dlhšie neozývali, preto sa rozhodol, že ho zverejní na českom portáli iSport.cz.

Bol kritický

Samozrejme, že zlatý hrdina z olympiády v Nagane 1998, si nedal servítku pred ústa a kritikou nešetril. Dokonca by zakázal, aby českí občania mohli pracovať v Rusku. „Česi, ktorí pracujú pre Rusko, automaticky vytvárajú hodnoty pre váš štát. Tým automaticky podporujú ruskú agresiu na Ukrajine,“ vyhlásil 57-ročný brankár.

Silným aspektom zadržania rozhovoru bola Dominikova časť o kapitánovi Washingtonu Capitals Alexandrovi Ovečkinovi.

„Alex podporoval vášho prezidenta Putina už vo voľbách po anexii Krymu. Teda potom, čo ruská armáda vtrhla a zabrala územie zvrchovaného demokratického štátu,“ reagoval Hašek.

„Alex ho v zásade podporuje aj teraz, keď na titulnej fotke na sociálnej sieti má naďalej spoločnú fotografiu s Putinom,“ pokračoval Dominik Hašek a dodal: „V jeho prípade sa nejedná o malú, ale o veľkú zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych. A to ako Ukrajincov, tak aj ruských chlapcov a mužov.“


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM