Barbara Dallosová Správy Zo zahraničia

Chorvátom došla trpezlivosť, rozdávajú MASTNÉ pokuty: Bacha, kde si necháte osušku

Niektoré chorvátske samosprávy sa rozhodli zatočiť so zlozvykmi dovolenkárov na plážach. Zaviedli vysoké pokuty.

Ilustračný obrázok k článku Chorvátom došla trpezlivosť, rozdávajú MASTNÉ pokuty: Bacha, kde si necháte osušku
Zdroj: pixabay.com

Chytiť si dobrý flek na plážovom ležadle by chcel každý. A keď už sa vám takýto úlovok podarí, je vám ľúto oň prísť, keď si potrebujete z pláže odbehnúť.

Mastná pokuta

Mnoho ľudí si preto „rezervuje“ miesto na ležanie uterákom či osuškou. Cez ležadlo ich dovolenkári jednoducho prehodia a odídu aj na niekoľko hodín.

Znemožnia tak iným turistom použiť ho a pláže sú nezriedka plné prázdnych ležadiel s uterákmi. Drzosť niektorých ľudí zachádza tak ďaleko, že si dokonca obsadia miesto uterákom ešte večer, aby ho mali k dispozícii na druhý deň.

Tento zlozvyk návštevníkov rozčuľuje samosprávy v Slovákmi obľúbenom Chorvátsku, zavádzajú preto opatrenia. Informuje o tom portál Tvnoviny.sk.

Úradom v mestečku Novi Vinodolski došla trpezlivosť a drzých turistov začali pokutovať. Osuškou obsadené ležadlo vás môže vyjsť až na 1500 kún, teda bezmála 200 eur.

Pridá sa ďalšia destinácia

Podobnú skúsenosť s plážovými špekulantmi má aj známa destinácia Baška Voda. Tu zatiaľ previnilcov nepokutujú a prípady riešia upozorňovaním. Majú však v pláne pritvrdiť a tamojšie úrady avizujú, že budúcu sezónu chcú zaviesť prísnejšie pravidlá.

Situácia sa na niektorých plážach vymyká kontrole. Turisti to totiž začínajú preháňať. Správcovia vždy skoro ráno odnášajú poukladané uteráky do skladu. Tie sa v ňom kopia a málokto si ich príde vyzdvihnúť.

„Sú tu hromady a hromady starých handier či starých vankúšov. Vlani si veci prišlo vyzdvihnúť len 39 ľudí, pretože väčšinou tam nechajú nejaké staré veci,“ cituje portál Toniho Juraniča z miestneho magistrátu odvolávajúc sa na informácie televízie RTL.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Viac tém o tohtoročnej dovolenkovej sezóne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM