Zo zahraničia

Európa vstupuje do ďalšej vlny PANDÉMIE covidu! Organizácie vyzývajú na OČKOVANIE

V Európe sa pravdepodobne začala nová vlna pandémie koronavírusu, oznámili v stredu v súvislosti s narastajúcim počtom infekcií v regióne Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Ilustračný obrázok k článku Európa vstupuje do ďalšej vlny PANDÉMIE covidu! Organizácie vyzývajú na OČKOVANIE
Zdroj: TASR

„Hoci na tom nie sme tak ako pred rokom, je jasné, že pandémia COVID-19 sa ešte neskončila,“ uviedli šéf WHO pre Európu Hans Kluge a riaditeľka ECDC Andrea Ammonová. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

„V Európe, žiaľ, opäť pozorujeme stúpajúce (pandemické) ukazovatele, čo naznačuje, že sa začala ďalšia vlna infekcií (covidu),“ konštatovali.

Údaje WHO z jednotlivých regiónov sveta ukázali, že v týždni, ktorý sa skončil 2. októbra, zaznamenala nárast počtu prípadov covidu iba Európa, a to o osem percent v porovnaní s predošlým týždňom.

WHO a ECDC poznamenali, že voči koronavírusu v Európe stále nie sú zaočkované milióny ľudí. Vyzvali preto európske krajiny, aby pred očakávaným nárastom prípadov sezónnej chrípky distribuovali vakcíny proti chrípke aj covidu.

Apelovali na to, že zraniteľným skupinám ľudí vrátane osôb starších ako 60 rokov, tehotných žien a osôb trpiacich ďalšími ochoreniami by mali byť podané obe vakcíny – proti chrípke aj proti covidu.

Ilustračné foto

Súvisiace články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM