han Magazín

Facebook si zavaril na MALÉR: Na internete sa povaľujú osobné údaje vyše pol miliardy ľudí!

Z populárnej sociálnej sieti uniklo ešte pred dvomi rokmi viac ako 500 miliónov osobných údajov. Najnovšie sa objavili na internete a môžu ich zneužiť hackeri.

Ilustračný obrázok k článku Facebook si zavaril na MALÉR: Na internete sa povaľujú osobné údaje vyše pol miliardy ľudí!
Zdroj: Unsplash.com

Ako uvádza portál The Guardian má sa jednať o súkromné informácie používateľov z celého sveta.

Zahraničné médiá prišli s tým, že ide až o 533 miliónov osobných informácii dátumov narodenia, telefónnych čísel, histórie polohy, adries či celých mien.

Čo na to Facebook?

Vedenie spoločnosti sociálnej siete sa k problému hneď nevyjadrilo. Ako však píše The Guardian, Facebook vyhlásil, že je to problém starého úniku informácii ešte z roku 2019, ktorý bol v tom istom roku aj vyriešený. Spoločnosť bola už viackrát „prepieraná“ kvôli tomu, že máva problém s únikom osobných údajov ľudí a to vo veľkom množstve.

Aj naše údaje?

Podľa médií sa na zozname 109 krajín, z ktorých dáta unikli, Slovensko nenachádza. Zato sa to má týkať približne 1,4 milióna účtov z Česka, troch miliónov Poliakov a hlavne Američanov. Tí hlásia desiatky miliónov uniknutých osobných údajov.

Aj keď Facebook hlási, že ide o starý problém, portál www.businessinsider.com prišiel s názorom, že sa osobné dáta nachádzajú voľne na internete. Experti v tejto brandži varujú, že by ich mohli zneužiť heckeri.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si aj toto:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM