Rastislav Búgel Kultúra

Fanúšikovia sú ZHROZENÍ: Pár dní pred začiatkom nečakane ZRUŠILI známy hudobný festival!

Fanúšikovia ostali v šoku. Organizátori informovali o zrušení jedného z najočakávanejších hudobných festivalov na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia sú ZHROZENÍ: Pár dní pred začiatkom nečakane ZRUŠILI známy hudobný festival!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Koncom júna sa mal na žilinskom letisku uskutočniť veľký hudobný festival – TopFest Slovakia. Fanúšikovia boli spočiatku nadšení. Organizátori sľubovali vystúpenia známych kapiel Scorpions, Five Finger Death Punch, Avantasia či Pretty Maids, Kabát a ďalších.

Kapela hovorí o nedodržaní záväzkov

Festivalu sa však nevyhli problémy. Už tretieho júna skupina Annihilator oznámila, že na TopFeste nevystúpi. „S veľkým sklamaním oznamujeme, že vystúpenie Annihilator na TopFest Slovakia 2024 je zrušené. Jednoducho, promotér nedodržal svoje zmluvné záväzky,“ napísala kapela na Facebooku.

„Sme prekvapení unáhleným postupom skupiny Annihilator. Momentálne sa k vzniknutej situácii vyjadrovať nemôžeme, nakoľko stále prebiehajú rokovania medzi bookerom a právnikmi. O všetkých našich krokoch sme včas a riadne informovali manažment kapely, a preto sme prekvapení jej postupom, ktorý zvolila a snažíme sa to vyriešiť v prospech fanúšikov a festivalu. Všetky finančné záväzky máme voči kapele vysporiadané a usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili. Sme technicky aj produkčne pripravení zrealizovať show skupiny Annihilator,“ reagovali hneď v ten deň organizátori festivalu.

Prezradili nepríjemné správy

Medzi fanúšikmi sa začalo šepkať o tom, že festival je ohrozený. V nedeľu (9. júna) kapela Wanastowi Vjecy na svojom webe uviedla: „Drahí priatelia… prekvapenie… Po roku opäť vyrážame na letné festivaly. Kto by to bol čakal, že? Po zrušenom Topfeste nás čakajú bohužiaľ len tri festivaly.“

Dohady sa napokon potvrdili. O deň neskôr organizátori priniesli nepríjemné správy.

„Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme, nakoľko stále prebiehajú rokovania s interpretmi a obchodnými partnermi. Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme však nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť. Usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili hlavne v prospech vás,“ píše sa na stránke festivalu TopFest Slovakia.

Viac informácií by mali prezradiť už o niekoľko dní. „O všetkých aktualitách vás budeme informovať do 14. júna, kedy zverejníme možnosti vrátenia zakúpených vstupeniek,“ dodali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme,...

Posted by TopFest Slovakia on Monday, June 10, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM