han Zo Slovenska

Fico vyzýva ľudí, aby TRÚBENÍM vyjadrili nesúhlas vláde: Protestovať sa bude v AUTÁCH!

Pochovanie demokracie prezidentkou. To je hlavné motto Smeru-SD, ktorý na zajtra (štvrtok 16. 12.) zvoláva autosprievod. Ten sa má začať o 19.00 hod. na petržalskom parkovisku pod Starým mostom v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Fico vyzýva ľudí, aby TRÚBENÍM vyjadrili nesúhlas vláde: Protestovať sa bude v AUTÁCH!
4
Galéria

Líder opozičnej strany vo videu najprv hovorí, že udalosť bude v súlade so zákonom a platnými aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Preto Smer-SD zvolil protest formou autosprievodu.

„Bude to v podstate smútočný sprievod, na ktorom sa budeme lúčiť s demokraciou a vyjadrovať nesúhlas s politikou vlády a jej hovorkyne prezidentky Čaputovej," povedal Fico na úvod videa.

„Nemáme ani záujem blokovať dopravu, ani inak porušovať nezmyselné protipandemické opatrenia. Preto verím, že polícia nebude robiť špinavú prácu ako proti záchranárom, ale naopak tomuto sprievodu vytvorí súčinnosť,“ dodal Fico a ponúkol aj mapku, kadiaľ bude smerovať sprievod.

Trasa protestu

Smer uvádza aj trasu, ktorá má začiatok na parkovisku na Tyršovom nábreží, odkiaľ sa pôjde postupne na Most SNP až po prezidentský palác, potom smerom na železničnú stanicu, vedľa ministerstva financií, až k úradu vlády. Skončí sa smerom na Most SNP.

„Keďže vládna koalícia a prezidentka odtrúbili demokracii zmarením referenda a nemožnosťou konať predčasné parlamentné voľby, odpovieme im rovnakým zvukom,“ hovorí líder Smeru-SD a bývalý premiér.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: YouTube.com
Aká je trasa autoprotestu strany Smer-SD?
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM