Ľubomír Hudačko Hádzaná

Hádzanárka Šutranová v rozhovore: Máme ambície priblížiť sa métam mužom z Tatrana

Do finále sa v MOL lige dostali prešovské hádzanárky prvýkrát v histórii. Výkonmi k tomu pomohla aj Tatiana Šutranová, s ktorou vám prinášame rozhovor.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárka Šutranová v rozhovore: Máme ambície priblížiť sa métam mužom z Tatrana
7
Galéria
Zdroj: archív Tatiany Šutranovej

V sezóne sa im na jeseň príliš nedarilo a ťahali aj deväťzápasovú sériu prehier. Napriek tomu hrali vo finále proti Michalovciam o titul a to prvýkrát v histórii. Nielen o tom sme položili otázky hádzanárke ŠŠK Prešov Tatiane Šutranovej v nasledujúcom rozhovore.

Čím si vysvetľujete, že ste po nie príliš vydarenej jesenu zabrali v pravý čas a v semifinále ste dokázali vyradiť silnú Šaľu?

V dlhodobej súťaži MOL ligy sa nám nedarilo podľa našich predstáv, ale boli sme si vedomé toho, že v meraní síl so Šaľou máme na finálovú účasť. Sme rady, že sa nám to podarilo a našu kvalitu sme ukázali v semifinálovom meraní síl.

Boli ste po prehratom finále v kabíne sklamané, alebo skôr ste strieborné miesto oslavovali?

Samozrejme, že po každom prehratom zápase je družstvo sklamané, no na druhej strane bola pre nás účasť vo finále úspechom. Finálovú sériu sme si všetky chceli užiť, bohužiaľ, nevyšlo nám to úplne podľa našich predstáv. V každom prípade ale druhé miesto v národnej lige je pre nás veľkým úspechom, ktorý sme oslávili.

Skúste laikom a fanúšikom, ktorí nesledujú hádzanú pravidelne, vysvetliť, ako je možné hrať o titul, keď ste v dlhodobej tabuľke MOL ligy skončili na predposlednom mieste?

V tohtoročnej spoločnej česko-slovenskej súťaži MOL liga nastupovali len 4 slovenské družstvá, ktoré sa automaticky všetky dostali do bojov play-off. V spoločnej súťaži sa nám naozaj v jesennej časti nedarilo podľa predstáv. Vedeli sme, že v závere sezóny nás čakajú tieto boje, ktoré boli pre nás vyvrcholením a možnosťou si ako-tak napraviť chuť po nevydarenej spoločnej časti. V semifinálových bojoch sme narazili na Šaľu, ktorej sa v spoločnej súťaži darilo lepšie. Play-off je súťaž, kde sa začína „odznova“. V týchto súbojoch sme boli lepším tímom a vďaka tomu sme sa dostali do bojov o titul majstra SR.

V záverečnom finálovom zápase ste utrpeli zranenie a nedohrali ste. O čo išlo a kedy budete znova fit?

V poslednom zápase finálovej série som utrpela zranenie členka, ktoré mi nedovolilo zápas dohrať. Následne bol v stave liečenia a rehabilitácie.

Zdroj: archív Tatiany Šutranovej

Čo pre vás osobne znamenala účasť vo finále a meranie síl s Michalovcami?

Pre mňa to bola naša zaslúžená účasť vo finále. Stretnutia s týmto súperom boli a sú vždy špecifické, predsa len sa to považuje za „východniarske derby“. Iuventa je kvalitný súper, ktorý bol jasným favoritom. Do finálovej série sme šli s pokorou no nie prehnaným rešpektom, predsa je to súper ako každý iný. Ja som si to predstavovala trošku inak, ale spätným pohľadom budem na túto sériu spomínať s radosťou.

Budú pre budúcu sezónu ambície ŠŠK Prešov majstrovské, skúsite titul vybojovať o rok?

V prvom rade som rada, že účasť v spoločnej súťaži potvrdilo 6 slovenských družstiev. Napriek tomu je obhajca titulu favoritom. Verím, že máme na to, aby sme si finále zopakovali. A pokiaľ sa nám v nej podarí potrápiť favorita, budeme len rady.

Akú pozíciu zastávate v tíme? Musíte niekedy na spoluhráčky aj zvyšovať hlas?

Sme družstvo, ktoré je zložené z mladých hráčok. Moja pozícia v tíme je skôr otázkou pre trénera, ja sa snažím odovzdať na ihrisku maximum čo dokážem a byť prospešná pre tím.

Ste Prešovčanka? Aký máte vzťah k mestu Prešov a čo na ňom najviac obľubujete?

K Prešovu mám veľmi kladný vzťah, je to moje rodné mesto. Najviac sa mi na ňom páčia rôzne kultúrne možnosti, ktoré poskytuje. A výhľad z Kalvárie nikdy neomrzí.

Aké máte ambície v kariére, kam by ste sa chceli posunúť a kde sa vidíte povedzme o 5 rokov?

Momentálne je mojou prioritou doštudovať Prešovskú univerzitu. Kam povedú moje kroky, je teraz ťažko predpovedať. V každom prípade by som sa chcela posunúť do kvalitnejších súťaží v Európe.

Čo hovoríte na to, že muži v hádzanej dlhodobo vládnu tomuto športu? Je Prešov hádzanárskym mestom?

Prešov má bohatú hádzanársku tradíciu. Mužský kolektív sa za posledné desaťročie etabloval na výslní slovenskej hádzanej a náš ženský klub má ambíciu sa priblížiť týmto métam.

A v obrazoch si pozrite napríklad aj zábery zo zápolenia v hádzanej v podaní Tatiany Šutranovej. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prešovčanské hádzanárky to dotiahli do finále: Medzi nimi aj Tatiana Šutranová
7
Galéria
Zdroj: Viktor Zamborský

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479