Webnoviny - Svet

Hokejoví nadšenci si dnes môžu zaobstarať lístky na MS

WEBNOVINY.SK

Maskot šampionátu Goooly oznamuje, že 1. decembra sa začína druhá fáza predaja vstupeniek na Majstrovstvá sveta 2011.Ilustračné foto SITA/Peter MaďarBRATISLAVA 1. december (WEBNOVINY) – Dnes 1. decembra, presne 149 dní pred začiatkom majstrovstiev sveta 2011 v hokeji, sa začína druhá fáza predaja vstupeniek. Od dnešného poludnia si budú môcť záujemcovia zakúpiť lístky nielen v balíkoch na skupiny, ale už aj na jednotlivé hracie dni. Najlacnejšie denné vstupenky budú stáť 35 eur – ide o dvojicu lístkov na kvalifikáciu/súboj o udržanie 2. kategórie v Košiciach. Denné vstupenky na stretnutia základnej skupiny sa budú predávať za 96 eur (1. kat., Bratislava/Košice), za 70 eur (2. kat., Bratislava), resp. 53 eur (2. kat., Košice). Stále však ostávajú v predaji aj vstupenky na skupiny a permanentky na celé podujatie.

Záujem o vstupenky je naďalej veľký, za dva mesiace sa predalo 135-tisíc lístkov "Veríme, že keď budú k dispozícii denné vstupenky, posilní sa predaj aj v Košiciach. Máme informáciu, že mnohí fanúšikovia čakajú práve na tento moment,“ povedal generálny riaditeľ šampionátu Igor Nemeček. "Podobná situácia je aj v Bratislave s D-skupinou, kde majú všetky tímy veľmi silnú fanúšikovskú základňu,“ doplnil Igor Nemeček.

Organizátori očakávajú priamo v oboch dejiskách šampionátu v Bratislave a Košiciach okolo 350-tisíc divákov Do predaja je celkovo naplánovaných vyše 392-tisíc vstupeniek. Pri televíznych obrazovkách by 56 šampionátových stretnutí malo sledovať okolo 800 miliónov divákov. Pri zakúpení denných vstupeniek dostane záujemca k dispozícii dvojicu alebo trojicu jednotlivých lístkov na ním vybraný deň podľa schváleného rozpisu stretnutí. Rezervovať si bude môcť maximálne 6 kusov balíčkov/vstu­peniek. Čas rezervácie je 7 dní. Vstupenky budú môcť záujemcovia uhradiť platbou cez internet alebo osobne v predajniach Ticketportalu. Záverečná tretia fáza predaja lístkov na jednotlivé stretnutia sa začne 1. februára 2011.

Agentúru SITA prostredníctvom tlačovej správy informovala riaditeľka pre komunikáciu organizačného výboru Michaela Grendelová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM