han Hokej

Hokejový reprezentant doplatil na vírus: Zarába si s lopatou v ruke! VIDEO

A je to tu! Medzi prvými hokejistami, ktorí po zrušenej sezóne začali pracovať, je člen širšieho reprezentačného kádra slovenskej reprezentácie.

Ilustračný obrázok k článku Hokejový reprezentant doplatil na vírus: Zarába si s lopatou v ruke! VIDEO
Zdroj: TASR

Koronavírus stopol takmer celý šport a výnimkou nie je ani hokejová Tipsport Liga, v ktorej zostali niektorí hráči takpovediac „na mizine“. Zopár z nich sa vrhlo na manuálnu prácu.

Hokejku vymenil za lopatu

Už pár dní dozadu sa skúsený útočník Ján Sýkora na sociálnej sieti pochválil, že sa dal na kopanie základov a pridal aj vtipné video s novými kolegami. „Ideš, vidíš, riešiš, kopeš,“ napísal expert na strieľanie gólov, ktorý teraz presedlal na jedno z tradičných remesiel.

Je murárom

Teraz tak možno Sýkoru zastihnúť na stavbách. Hokejku vymenil za murárske náčinie a hokejových spoluhráčov za partiu robotníkov. „Mám rodinu, dve deti a potrebujeme z niečoho žiť a platiť účty,“ poznamenal pre TASR. Po jeho príspevku sa mu dokonca začali ozývať aj hokejisti.

„Hneď, ako som to dal na sociálnu sieť, mi viacerí spoluhráči písali, že či im neviem niečo dohodiť. Sezóna sa skončila začiatkom marca a teraz budeme prakticky pol roka bez príjmu. V septembri príde najbližšia výplata, takže dovtedy to musíme vykryť. Na Slovensku si hokejisti zväčša nezarobia toľko, aby z toho vyžili po celý rok. Česká extraliga je v tomto iná. Tam sú zmluvy väčšinou na 12 mesiacov a aj keď je 1,5 mesačné voľno počas leta, tak to kluby nechávajú tak. Navyše majú aj spoločnú letnú prípravu, ktorá už na Slovensku nie je pravidlom, skôr výnimkou,“ zdôraznil Sýkora.

Prečo začal makať?

K rýchlemu hľadaniu novej práce ho primäla aj skutočnosť, že ani nedávne „hokejové“ príjmy neboli také, aké mohli byť. Boli totiž ovplyvnené zdravotnými problémami, pre ktoré stihol odohrať len 33 zápasov. „Väčšina hráčov v najvyššej slovenskej súťaži to má tak, že dostane menej peňazí, keď nemôže hrať. Ja som s tým však nemal problém, pretože pán Ľupták (majiteľ Detvy, pozn.) mi pomohol s angažmánom vo Zvolene, aby som si tie peniaze takpovediac vyhral späť. Žiaľ, vieme, ako celá sezóna napokon dopadla.“

Má v pláne ešte hrať

Vo veku 29 rokov má pred sebou ešte niekoľko hokejových sezón, ale zároveň oceňuje, že vďaka súčasnej situácii získa cenné poznatky, ktoré sa môžu zísť. „Onedlho budem mať 30 a na ten koniec kariéry človek musí myslieť. S mojím zdravím odohrám ešte možno 6–7 sezón, asi aj to som veľa povedal. Nie každý vie potom zvládnuť prechod do bežného života, no ja nie som typ, ktorý by na niečo čakal. Nemám problém s prácou, skôr naopak. Ja to vôbec nevnímam zle, skôr si celý život vravím, že všetko zlé je na niečo dobré. Takto sa naučím robiť niečo nové. Nie je ideálne, že je to s peniazmi v hokeji takto, ale nič s tým nespravíme a skôr sa už na to pozerám tak, že mi to aj niečo dá a vďaka civilnej práci sa už teraz niečo naučím. Aspoň do budúcna by sa však mohli aj zmluvy na Slovensku prispôsobiť, aby to mali hráči jednoduchšie.“

Sýkora maká ako murár
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM