han Zo zahraničia

HOROR v Thajsku: Bývalý policajt surovo POPRAVIL viac ako 20 detí, potom aj manželku a seba!

Na najmenej 35 stúpol počet obetí štvrtkovej masovej streľby, ktorá sa začala v stredisku starostlivosti o deti na severovýchode Thajska.

Ilustračný obrázok k článku HOROR v Thajsku: Bývalý policajt surovo POPRAVIL viac ako 20 detí, potom aj manželku a seba!
Zdroj: TASR/AP

Útočníkom bol bývalý policajt. Prv než sa sám zastrelil, zabil aj svoju manželku a dieťa. TASR správu prevzala z agentúr AFP a AP.

Čo sa stalo?

Útočník začal strieľať približne o 12.30 h miestneho času (07.30 SELČ) v zariadení starostlivosti o deti v provincii Nóng Bua Lampchu. Pri úteku z miesta činu strieľal z auta. Podľa miestneho policajného plukovníka si útok vyžiadal najmenej 35 obetí vrátane 23 detí a ďalších 12 zranených.

Polícia podľa AP uviedla, že útočník zabil mimo zmieneného centra ďalšie dve deti a deväť dospelých vrátane manželky a syna. Podľa bilancie agentúry Reuters prišlo o život najmenej 34 ľudí vrátane minimálne 22 detí.

Strieľal po každom

V zariadení bolo v čase útoku približne 30 detí, uviedla pre agentúru Reuters miestna predstaviteľka Jidapa Boonsomová. Povedala, že muž najprv zastrelil štyroch alebo piatich zamestnancov vrátane učiteľky, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. „Ľudia si najskôr mysleli, že ide o ohňostroj,“ dodala.

Podľa prvotných správ bol útočník ozbrojený puškou, pištoľou a nožom. AFP píše, že útočníkom bol 34-ročný policajný podplukovník Panjá Kchamrab, ktorý bol vlani prepustený za užívanie drog.

Po úteku z miesta činu sa vrátil domov, kde zabil manželku i dieťa a potom aj sám seba.

Thajský premiér Prajut Čanóčchá nariadil „urýchlené vyšetrenie“ udalosti. „V súvislosti s týmto hrozným incidentom… by som rád vyjadril svoj najhlbší zármutok a sústrasť rodinám obetí,“ napísal na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

V Thajsku je povolené vlastniť zbraň, prípady masovej streľby sa tam však vyskytujú len veľmi zriedkavo. Jeden z najkrvavejších prípadov sa odohral v roku 2020, kedy thajský vojak počas 17-hodinového vyčíňania zavraždil 29 osôb.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM