Aktualizované Ľubomír Hudačko Zo zahraničia

Hrôza a panika na rozhľadni: Z výšky odtiaľ spadlo 8 DETÍ!

Podľa fotografií sa s deťmi prepadla plošina rozhľadne. Prvé správy hovorili o šiestich zranených. Ich počet sa neskôr zvýšil.

Ilustračný obrázok k článku Hrôza a panika na rozhľadni: Z výšky odtiaľ spadlo 8 DETÍ!
Zdroj: novinky.cz

Z rozhľadne pri českej obci Markvartice v okrese Děčín sa vo štvrtok večer zrútilo osem detí. Štyri z nich sú zranené vážne, ďalšie štyri majú stredne ťažké zranenia. Na mieste zasahovali záchranárske vrtuľníky z Prahy a Liberca, ako aj päť jednotiek hasičov.

Prepadla sa plošina

„Z rozhľadne spadlo šesť detí, na mieste zasahuje päť jednotiek hasičov – pomáhajú s transportom zranených z kopcovitého terénu,“ povedal spravodajskému webovému portálu Novinky.cz hovorca hasičov Úsťanského kraja.

Počet zranených detí bol neskôr upresnený na osem. Podľa fotografií sa s deťmi prepadla plošina rozhľadne vo výške približne troch metrov.

Deti z tábora

Podľa krajského hovorcu záchrannej služby išlo o deti vo veku osem až 13 rokov. „Všetky sa zúčastňovali na neďalekom detskom tábore,“ povedal.

Hovorca ďalej uviedol, že vážne zranené deti boli prepravené do traumacentier v Prahe a Ústí nad Labem, stredne ťažko zranené deti do nemocnice v Děčíne.

Na rozhľadni Triangl sa podľa polície nachádzalo 15 detí. Kriminalisti na mieste zisťujú, ako deti z rozhľadne spadli a či na mieste bola osoba, ktorá na nich mala dohliadať, povedala policajná hovorkyňa.

Na plošinu je dovolený vstup štyrom dospelým osobám súčasne. Vstup na túto voľne prístupnú rozhľadňu je na vlastné riziko. Vyhliadková veža sa nachádza na kopci zhruba 2,5 kilometra od Markvartíc. Ide o drevenú konštrukciu, dostať sa na jej plošinu sa dá po rebríku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM