Rastislav Búgel Technológie

Hrozí úplný KONIEC českých staníc? Slováci prídu o ďalší obľúbený televízny kanál!

Česká televízia začala slovenským operátorom posielať výzvu na odstránenie jednej zo staníc. Vyzerá to tak, že to môže byť len začiatok.

Ilustračný obrázok k článku Hrozí úplný KONIEC českých staníc? Slováci prídu o ďalší obľúbený televízny kanál!
Zdroj: pixabay.com

Portál regiony.zoznam.sk oslovil aj ďalších slovenských operátorov.

Výzvu dostali Orange aj Slovak Telekom

"Záleží nám na tom, aby naši zákazníci mali prístup k čo najširšej ponuke TV programov a predovšetkým, aby ich šírenie bolo na našom území legálne. Predmetnú výzvu ČT obdržala aj naša spoločnosť. V nadväznosti na ňu uvádzame, že Orange Slovensko má vo svojej ponuke len tie programy ČT, ktoré je na základe zmluvy s ňou možné legálne šíriť na Slovensku. Konkrétne ide o verejnoprávne programy ČT1, ČT2 a ČT24. Retransmisiu programu ČT Šport nevykonávame. Podľa nám dostupných informácií práva na jeho šírenie na našom území nemá žiadny poskytovateľ TV služieb. Na problematickú situáciu v súvislosti s možným nelegálnym šírením českých TV programov na Slovensku upozorňujeme už dlhodobo,“ prezradila portálu hovorkyňa Orange Slovensko Alexandra Piskunová.

Slovak Telekom podľa hovorcu výzvu dostal tiež. Aktuálne sa oboznamujú s jej obsahom.

Čo na to Protimonopolný úrad?

Téme sa venoval aj Protimonopolný úrad. Podľa neho ukončenie celého vysielania zahraničnej televíznej stanice nie je žiadúce a nemôže byť voči operátorom ani vynucované.

„Pri prešetrovaní v súvislosti s vysielaním českých TV staníc na Slovensku ale porušenie zákona nezistil,“ dodáva server.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Twitter.com/FL360aero
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM