han Zo Slovenska

HRÔZOSTRAŠNÉ zábery z chaty, kde vybuchol plyn: Najhoršie je na tom 11-ročné dievča! FOTO

Dnes (25. júla) ráno mal nastať v chate v Lehote pod Vtáčnikom v okrese Prievidza silný výbuch. Ten mal spôsobiť plynový sporák, ktorý bol údajne napojený na plynovú bombu.

Ilustračný obrázok k článku HRÔZOSTRAŠNÉ zábery z chaty, kde vybuchol plyn: Najhoršie je na tom 11-ročné dievča! FOTO
10
Galéria

O udalosti sme vás informovali v tomto ČLÁNKU.

Až deväť zranených

Zranilo sa deväť osôb. Na mieste zasahovali hasiči i záchranári. Pre TASR to potvrdil hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Výbuch plynu v objekte hasičom nahlásili po 8.30 h. „Objekt je dvojpodlažný a s rozmermi šesť krát desať metrov. Polovica chaty by mala byť zrútená. Na mieste udalosti sa nachádzalo 13 osôb, traja dospelí a desať detí,“ uviedol Petrík.

Najnovšie informácie priniesol portál tvnoviny.sk. "Záchranárske tímy ošetrili spolu 9 zranených – dvoch dospelých a sedem detí. Dospelí utrpeli ľahšie až stredne ťažké poranenia, detaily k zdravotnému stavu detí vzhľadom na ich vek uviesť nemôžem. Po ošetrení boli všetci prevezení do nemocníc v Banskej Bystrici, Bojniciach, Topoľčanoch a Trenčíne,“ uviedla pre tvvnoviny.sk hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

KLIKNITE aj na tieto články:

Prileteli aj vrtuľníky

K výbuchu na horskej chate vyslali dva záchranárske vrtuľníky z Banskej Bystrice a Bratislavy. Ako prvý vzlietol vrtuľník z Banskej Bystrice. „Keďže zranení sa nachádzali na mieste, kde nebolo možné pristáť, lekár bol spustený k miestu nehody na lane pomocou palubného navijaka. Na mieste sa nachádzalo deväť zranených, ktorí už boli v starostlivosti pozemných záchranárov,“ priblížila Zuzana Turočeková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air – Transport Europe.

Lekár si podľa nej do svojej starostlivosti prevzal najťažšie zranenú osobu, 11-ročné dievča českej národnosti, ktoré utrpelo poranenia tváre.

Zásah všetkých zložiek

V nemocnici v Bojniciach prijali päť pacientov, jedného dospelého a štyri deti, žiaden z nich zrejme nebude potrebovať hospitalizáciu, potvrdil pre TASR riaditeľ nemocnice Peter Glatz. Nemocnica zavolala ako podporu detského psychológa.

Na súkromnej chate Smrečina v chatovej oblasti Sekaniny, ktorú ľudia využívajú na rekreačné účely, sa nachádzali občania Českej republiky, uviedol pre TASR prednosta Obecného úradu v Lehote pod Vtáčnikom Pavel Herda. Obec podľa neho zriadila v základnej škole priestor pre ľudí, ktorí neutrpeli zranenia alebo si ich stav nevyžadoval hospitalizáciu, ako aj ich osobné veci.

Na mieste zasahovalo 15 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze a Trenčína s piatimi kusmi techniky, ako i dobrovoľní hasiči s jedným kusom techniky. Na mieste pomáhali zdravotní záchranári a leteckí záchranári s dvoma vrtuľníkmi, dodal Petrík.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na mieste došlo k výbuchu plynového sporáku, ktorý bol napojený na plynovú bombu. Udalosť sa podľa nej stala na chate v horolezeckom tábore. „Policajti sú na mieste a dokumentujú miesto činu. Bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aj toto vás môže zaujať:

Výbuch plynu na chate pri Prievidzi
10
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM