ESL Správy Zo Slovenska

Igor Matovič varuje: Sme na hrane, ak sa nespamätáme, budú pribúdať mŕtvi

Na nový rekord súčasnej pandémie zareagoval premiér výstrahou. Upozorňuje, že už teraz Slovensko ledva zvláda. Vyzval ľudí k zodpovednosti.

Ilustračný obrázok k článku Igor Matovič varuje: Sme na hrane, ak sa nespamätáme, budú pribúdať mŕtvi
7
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Za včerajšok (18.9.) pribudlo na Slovensku rekordných 290 nakazených. Okrem Bratislavy najviac na Orave. Včera hovoril minister zdravotníctva Marek Krajčí o tom, že situácia je vážna. Dnes, po zverejnení aktuálnych čísel, varuje pred zľahčovaním pandémie aj premiér Igor Matovič.

Kritická situácia

Premiér pripomenul, že prvú vlnu pandémie Slovensko zvládlo bravúrne len vďaka solidarite a disciplíne ľudí. Dodal, že aj vtedy sa síce našli popierači a konšpirátori, no boli vo výraznej menšine.

„Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda… A preto logicky pribúda aj nakazených,“ vysvetľuje Igor Matovič. Tým, ktorí našu krajinu porovnávajú s Českom, kde zomiera oveľa viac ľudí odkazuje, že môže byť len otázkou času, kedy na tom budeme podobne. Držať sa podľa neho budeme len dovtedy, kým budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. „Po tom bode sa nám situácia vymkne z rúk,“ varuje premiér.

Zodpovednosť

Igor Matovič varuje, že pri takmer 300 nových nakazených denne sú naše odborné kapacity na hrane a tvrdí, že hygienici idú na 120 %.

„Pomôže nám jediné – návrat k postoju všetkých nás z prvej vlny, kedy nám výsledky závidela celá Európa. Návrat k maximálnej zodpovednosti a spolupatričnosti s najzraniteľnej­šími. Povedané inak – ako si ustelieme, tak sa budeme mať,“ dodal premiér.

290. Za včerajšok máme opäť nový rekord. Tvrdošín 30, Námestovo 27, atď. V prvej vlne sme to spoločne zvládli na...

Posted by Igor Matovic on Saturday, September 19, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie