Krimi Rôzne

Internetom sa šíri správa o únosoch detí: Je to hoax, jeho šírenie je trestné!

Možno aj vy ste počas posledných dní zachytili správu, ktorá informovala o únosoch detí v niektorej zo slovenských obcí. Polícia dvíha varovný prst.

Ilustračný obrázok k článku Internetom sa šíri správa o únosoch detí: Je to hoax, jeho šírenie je trestné!
Zdroj: pixabay.com

Správa o údajných únosoch maloletých v niektorých slovenských obciach sa začala šíriť ako internetový mor. Tisíce ľudí zdieľajú správu, ktorá má jediný cieľ – prilákať pozornosť. Ako informovala polícia prostredníctvom svojej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR, policajný zbor v uplynulom období eviduje zvýšený nárast šírenia hoaxu o únosoch maloletých osôb na Slovensku.

Veľké množstvo Slovákov túto správu posiela polícii na sociálnej sieti a dokonca sa s príslušníkmi PZ SR majú hádať o jeho pravdivosti.

”Policajný zbor už niekoľkokrát dementoval hoax o únosoch detí prostredníctvom svojich sociálnych sietí. K únosom maloletých a mladistvých osôb na území Slovenskej republiky nedochádza. Najčastejšími dôvodmi ich nezvestnosti sú úteky z domu, úteky so starším partnerom a takzvané rodičovské únosy,” informuje polícia na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Ako informujú muži zákona, v minulosti sa objavilo niekoľko prípadov, keď maloleté osoby povedali svojim rodičom o osobách, ktoré ich mali volať do vnútra vozidla, avšak nikdy sa hrozba ani len pokusov o únos nepotvrdila.

”Pripomíname, že šírenie poplašnej správy je trestným činom, za ktorý je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov,” dodáva polícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM